Sexualita

25. ledna 2014 v 15:00 | Míša |  Články
Sexuální vztah je především vztah mezi dvěma jedinci. Dříve se dala sexualita považovat za vztah mezi mužem a ženou, dnes je možností vícero.

Heterosexualita
Tradiční vztah je ovšem stále ten mezi mužem a ženou. Jde o jejich souhru, o to chtít být spolu, vycházet spolu, tolerovat se. V takovém vztahu je opravdu důležité, aby se partneři vzájemně poznávali, aby si rozuměli, měli případně stejné zájmy, nebo naopak tolerovali zájmy toho druhého. Důležitá je samozřejmě i sexuální souhra. Když vám to v posteli neklape, můžete se milovat sebevíc, ale časem stejně jeden či druhý odejde. Na druhou stranu, když je sex to jediné, co vám jde, vyvolá to stejný problém. Jeden či druhý se časem porozhlédne po někom, kdo se k němu hodí lépe. Je důležité o všem mluvit a pracovat na tom. Vztah je něco velmi křehkého, co se snadno rozbije.

Bisexualita je vztah, kdy má člověk touhu po opačném i stejném pohlaví. I když se o tom moc nemluví, v dnešní době je tato sexualita velmi rozšířená, především mezi ženami. Stále více žen vyhledává sex s jinými ženami, mnohým jde jen o ten pocit vyzkoušet si to, jiným se to zalíbí. Není na tom vůbec nic špatného a není sebemenší důvod se za to stydět! Hlavním symbolem bisexuální komunity je vlajka hrdosti bisexuálů či též vlajka bisexuální hrdosti. Poprvé byla představena v prosinci 1998 a sestává ze tří barevných horizontálních pruhů. Horní pruh v purpurové barvě, tvořící asi dvě pětiny vlajky, odkazuje k homosexualitě. Spodní stejně široký pruh v barvě královské modři odkazuje k heterosexualitě. A prostřední levandulový kruh, tvořící zbývající pětinu vlajky, odkazuje k bisexualitě. Kromě těchto symbolů existuje Bisexuální den hrdosti (oficiálně Celebrate Bisexuality Day), který připadá na 23. září. Poprvé byl slaven v roce 1999 a jeho ustavení bylo reakcí na častou marginalizaci bisexuální komunity a orientace.

Homosexualita je vztah mezi jedincem a osobou stejného pohlaví (dva muži, dvě ženy).
Muž je označován jako gay, žena lesba.
Na to, v jaké žijeme době, se stále najdou jedinci, jenž považují homosexualitu za něco nenormálního, dokonce za něco, co by se mělo léčit! Vždy, když tyto nározy slyším, říkám si, že léčit by se měli oni. Občas poslouchám názory typu: hele ty buzny, to je nechutný, a podobně. Tak předně, je to normální. Stejně jako vy nebo já máme právo se zamilovat, tak má právo se zamilovat kdokoliv. Ať už miluje stejné nebo opačné pohlaví. Láska si nevybírá, srdce se prostě zamiluje a je fuk do koho. Přijde mi nenormální, že to dneska ještě někdo vůbec řeší. Že homosexuálové nejsou záměrně vpouštěni do některých podniků, jsou uráženi a podobně. Vadí mi to. Opravdu mi to vadí. Možná za sto let bude všechno jinak.

A na závěr, jistě vás zajímá moje orientace ;) Jsem šťastně zadaná, mojí drahou polovičkou je muž ;) Avšak, mým životem prošlo i pár velkých lásek v podobě žen ;) Jsem bisexuální. Ráda se dívám po mužích i ženách a opravdu to nerozlišuji. Když se zamiluju, tak jsem zamilovaná a je mi jedno jakého pohlaví ta osoba je. Nicméně, setkala jsem se s nevolí, i ve svém nejbližším okolí. Ne každý je ochotný to tolerovat, bohužel. Jak jsem řekla, možná za sto let..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama