Téma týdne: "Noc"

17. ledna 2014 v 13:35 | Míša |  Téma týdne
Začíná noc. Drž hubu.

Noc je pro mě den. Že to nechápete? Jsem noční tvor, tzv. sova. Já přes den neexistuju. Přes den jsem neschopná, unavená, ale v noci, v noci ožívám. Naprosto by mi vyhovovalo ve dne spát a v noci žít.

Je to jako kdyby na mě měsíc působil. Na Clarka Kenta působilo Slunce. Když na něj svítilo, dávalo mu sílu, uzdravovalo ho.. dostal z něj vše, co potřeboval k životu. Takhle na mě působí měsíc. Je mou inspirací. Stačí se na něj podívat a vím, že všechno je dobré, že všechno bude dobré! Většinu toho, co jsem napsala, jsem napsala v noci. A nejlépe k ránu.. kolem té čtvrté a páté.. když se noc schyluje ke svému konci.

Nejtěžší chvíle nastává před úsvitem.

Víte, mě noci nikdy neděsily. Naopak. Jako malá jsem jako správná masochistka v noci chodila brouzdat po lese. Nikdy jsem se nebála. Občas jsem měla pocit, že mám snad noční vidění. Protože když se mnou někdo šel, nic neviděl. A já? Přišlo mi to stejné, jako kdyby byl den. Bát se tmy mi přišlo absolutně zbytečné. Stačilo se rozkoukat a nepropadat panice. Zlověstné zvuky se přece ozývají i ve dne. Nemusím asi říkat, že na stezce odvahy mě každý chtěl do týmu :) Byla jsem tím pověstná.

Ve dne přežívám, v noci žiji. Je tomu tak stále. Jsou věci, ze kterých prostě nevyrostete.

A stejně jako učili mě, že na noci není čeho se bát, tak to naučím svoje děti. A budu se modlit, aby v noci neviděli bubáky, ale naopak se noci a tmě smáli. A budu se modlit, aby z nich ale nebyli sovy :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radfordová Radfordová | Web | 17. ledna 2014 v 16:29 | Reagovat

Musím úplně souhlasit :) Hlavně s tím, že nejvíc toho napíšu v noci máš fakt pravdu :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama