Dobrý anděl

22. února 2014 v 15:00 | Míša |  Články
DOBRÝ ANDĚL je systém, pomocí kterého mohou až desetitisíce dárců, Dobrých andělů, výrazně pomoci tisícům nemocných i relativně malými pravidelnými měsíčními příspěvky.

DOBRÝ ANDĚL JE UNIKÁTNÍ SYSTÉM, PROTOŽE:

1. ROZDĚLUJE PŘÍSPĚVKY DO POSLEDNÍHO HALÉŘE

Peníze od tisíců dárců, Dobrých andělů, přijaté v jednom měsíci, systém DOBRÝ ANDĚL rozdělí rovným dílem stovkám rodin vždy první pracovní den následujícího měsíce. Veškeré provozní náklady nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL jsou hrazené ze soukromých peněz jeho zakladatelů.

2. VIDÍTE, KOMU POMÁHÁTE

Každý dárce, Dobrý anděl, má vlastní andělské číslo a heslo, které mu umožňuje přístup na jeho Osobní účet na www.dobryandel.cz. Na něm si může kontrolovat, jaká je aktuální výše jeho příspěvků. Dárce také vidí jména, adresy a životní příběhy lidí, kterým systém DOBRÝ ANDĚL doručuje jeho příspěvky.

3. POMÁHÁ PRAVIDELNĚ, KAŽDÝ MĚSÍC

Systém DOBRÝ ANDĚL umožňuje tisícům dárců, Dobrých andělů, pravidelně každý měsíc finančně pomáhat stovkám rodin ve finanční tísni, kde otec, matka anebo některé z dětí trpí rakovinou nebo dítě trpí jiným závažným a dlouhodobým onemocněním.

ANDĚLSKÉ HODNOTY

RADOST

Máme radost z toho, že umožňujeme lidem, aby si navzájem efektivně pomáhali. Mámeradost ze spolupráce. Dobří andělé zažívají radost z dávání.

SPOLUPRÁCE

Spolupracujeme s lékaři a sestrami, firmami a dalšími organizacemi, které sdílí naše hodnoty.

RESPEKT

Respektujeme slabší, nemocné a potřebné. Respektujeme kolegy v ziskovém sektoru i neziskovém sektoru. Respektujeme Dobré anděly a partnery bez ohledu na výši jejich příspěvku.

ODVAHA

Odvaha dělat, pouštět se do těžkých věcí, odvaha v komunikaci - argumenty,odvážněji obhajovat naše hodnoty, to že jsme jiní.

Cílem systému DOBRÝ ANDĚL je, aby rodiny nemocných dostávaly pravidelnou měsíční finanční pomoc ve výši několika tisíc korun. Tímto způsobem umožníme Dobrým andělům navýšit měsíční příjem rodin s dětmi, které přivedla těžká nemoc do finanční tísně, v průměru o 20 %.
  • Příspěvky Dobrých andělů přerozdělujeme každý měsíc do posledního haléře. Chod nadačního fondu je financován ze soukromých peněz zakladatelů.
  • Každý Dobrý anděl získává přístup na svůj Andělský účet, kde přesně vidí, komu jeho příspěvek pomohl.
  • Dobří andělé přispívají každý měsíc libovolnou částkou.
Věříme, že už měsíční příspěvek kolem 2000 Kč může pomoci překlenout finanční tíseň, do které se rodiny s dětmi velmi rychle dostávají po propuknutí onkologického nebo jiného závažného onemocnění. Toto období znamená kromě velkého stresu a bolestí také zvýšení výdajů v době, kdy příjem rodiny výrazně klesá.

KOMU JE FINANČNÍ POMOC URČENA


DOBRÝ ANDĚL pomáhá rodinám, které se vlivem nemoci dostaly do finanční tísně. Přehled onemocnění, při kterých pomáháme, je uveden v následující tabulce. U všech typů onemocnění platí podmínky, že pacient je léčen ve zdravotnickém zařízení na území ČR, rodina má alespoň jedno nezaopatřené dítě a rodina se vlivem onemocnění ocitla ve finanční tísni. Specifické podmínky u některých typů onemocnění jsou uvedeny dále.

DiagnózaČasové omezení pomociDalší podmínky
Onkologické onemocnění dítěte2 roky po ukončení akutní fáze léčby-
Onkologické onemocnění rodičepo dobu prac. neschopnosti nebo pokud byl přiznán invalidní důchod v souvislosti s onkologickým onemocněním-
Cystická fibrozamax. do 18 let věku dítěte-
Svalové dystrofie Duchenne a horší typymax. do 18 let věku dítěte-
Epidermolysis Bullosa (nemoc motýlích křídel)max. do 18 let věku dítěte-
Crohnova nemocmax. do 18 let věku dítětepomoc je poskytována pouze v akutní fázi nemoci
Chronická selhání orgánů dítětemax. do 18 let věku dítěte
Závažné dědičné poruchy metabolismumax. do 18 let věku dítěteindividuálně podle konkrétního případu a soc. situace rodiny
Ostatní závažná onemocněnímax. do 18 let věku dítěteindividuálně podle konkrétního případu a soc. situace rodiny

KDO VYBÍRÁ PŘÍJEMCE POMOCI

Příjemce finanční pomoci vyhledáváme společně s odbornými lékaři a sociálními sestrami v nemocnicích. Závěrečný výběr příjemců provádí pouze lékař. Finanční pomoc od nás rodiny s dětmi dostávají již měsíc poté, co doručí vyplněnou žádost potvrzenou lékařem.


  • Dobří andělé mohou přispívat pomocí trvalých nebo běžných platebních příkazů na účet č. 8001008/5500, kde jako variabilní symbol zadají svoje Andělské číslo. Toto unikátní číslo získají Dobří andělé ihned po registraci do systému. Zároveň mohou Dobří andělé sledovat využití svých finančních prostředků po přihlášení do Andělského účtu, který je přístupný následující pracovní den po registraci.

Jestli se chcete nějak zapojit, někomu pomoci a nevíte na jakou nadaci se obrátit, kam svoje peníze směřovat, věřte, že Dobrý anděl je dobrá volba. Jde to na dobré účely. Vaše peníze se skutečně dostanou tam, kam mají. Nejsou to žádní vyděrači, kteří by si hrabali do vlastních kapes. Pomůžete lidem, kteří si sami pomoci nemohou. Můžete se sami jednou stát tím, kdo bude potřebovat cizí pomoc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama