Novinky

20. února 2014 v 22:22 | Míša |  Filmy

Vlk z Wall Street

životopisný, komedie, drama, krimi
USA, 2013, 180 min
poster

Film Vlk z Wall Street přináší podívanou z doby, kdy na Wall Street vládla pravidla Divokého Západu. Jen místo pistolníků na koních se tu prohánějí jachty a nahé blondýny a místo prachu nad prérií víří vzduchem bankovky. Někdy dokázal vydělat i 12 milionů dolarů za pouhé tři minuty. A peníze uměl také pěkně roztáčet. V jeho kancelářích běžně defilovala nahá dívčí dechovka, šňupaly se velehory kokainu, pořádaly se závody v házení trpaslíky, opice jezdily na kolečkových bruslích a se svou ženou souložil na matraci ze samých bankovek. Když mu v Londýně na večírku došly drogy, vzbudil svou newyorskou sekretářku, aby mu je poslala soukromým tryskáčem. Po každém velkém mejdanu ale přichází i odpovídající kocovina. Zvlášť, pokud kouzlení s akciemi je více než jen kreativní. FBI vás pak chce zatknout a mnoho dalších se chce pomstít.

Můj názor: Buď jsem divná, nebo jsem viděla jiný film. Postavit film na nahých ženách, sexu, drogách, chlastu a penězích, to není nic převratného a není to nic, co by tu ještě nebylo. Film mi prostě neukázal nic, co bych do té doby netušila. Jak to chodí na Wall Street už dávno vím. Že peníze mění lidský charakter, to vím taky. Že drogy ovlivňují motoriku jsem překvapivě věděla taky. A že spousta chlapů uvažuje penisem, to mě vážně nepřekvapilo. Takže dobrý, viděla jsem, pochopila jsem. Zasmála jsem se pár scénám s Jonahem. Tím to ale končí.

Ledové království

animovaný, muzikál, fantasy, dobrodružný, komedie, rodinný
USA, 2013, 102 min
poster

Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě.

Můj názor: Poslední dobou se mi moc animovaných filmů nelíbí. Možná je to tím, že už jich je prostě moc a všechny na jedno brdo. Dobře, nic převratného tady není. Ale přesto mě tento film dokázal zaujmout a opravdu upoutat. Zajímavě vymyšlený příběh, dobře zpracovaný. Pěkné písničky.

Sviňák

komedie, krimi, drama, thriller
Velká Británie, 2013, 97 min
poster

Hlavní herec - skotský zkorumpovaný policista Bruce Robertson, je posedlý sexem a kokainem. Měl by vyšetřovat vraždu, ale překáží mu vlastní podivínství, zvyk zahrávat si s kolegy a opravdu miluje ženy. O Robertsna se stará jeho part´ák Ray Lennox a šéf Bob Toal.

Můj názor: Musím říct, že mě tento film hodně překvapil. Nelíbil se mi. Některé pasáže jsem dokonce přetáčela. Ale do poslední chvíle jsem netušila, co z toho vlastně vyleze. Čekala jsem, že ho rodina opustila, nebo tak něco, ale tohle.. opravdové překvapení! Jsem ráda, že jsem film viděla, ale jistojistě můžu říct, že znovu se na něj již nepodívám. Jednou opravdu stačilo.

Donšajni

komedie
Česko, 2013, 102 min
poster

Oscarový režisér Jiří Menzel se po sedmi letech vrací na plátna kin s prostopášnou komedií o vášni k životu, hudbě a k ženám. Komedie Donšajni odhalí divákům svět opery zbavený pozlátka a přinese příběh o lásce a zklamání, o hudbě a milování a o celoživotní slabosti pro operní pěvkyně. To vše s nadsázkou a humorem typickým pro Menzelovy filmy.

Můj názor: Ne, ne a ne. Na tento film jsem se těšila. Mám v podstatě české filmy fakt ráda. Ale tohle byla hrůza. Nevím, co hezkého o tomto snímku říct. Bohužel. Za mě obrovské zklamání.

Apokalypsa v Hollywoodu

komedie, fantasy
USA, 2013, 107 min
poster

Komedie sleduje šest kamarádů, jejichž divoký večírek se promění v boj o život. Za podivných okolností je Los Angeles devastováno apokalypsou, před kterou se skupinka snaží ukrýt v domě jednoho z nich. Zásoby jídla a pití ubývají, dostavuje se ponorková nemoc a pánové jsou nuceni své útočiště opustit. Přežije v ničivé atmosféře jejich přátelství a hlavně přežijí oni sami? V bláznivé komedii hrají všichni herci sami sebe.

Můj názor: Dlouho jsem se tak nebavila! :D Jasně, film je kravina, opravdu neuvěřitelná blbost. Ale to, že herci hrají sami sebe prostě filmu dodává něco víc. Pokud nečekáte příliš a neberete to až moc vážně, tak se musíte bavit :D

Špinavý trik

krimi, drama
USA, 2013, 138 min
poster

Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí.

Můj názor: Od tohoto filmu jsem moc nečekala, v podstatě nic. Dostal se mi pod ruce zcela náhodou a když jsem si ho pouštěla, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. A opravdu jsem byla překvapená. Ráda se na něj podívám znova.

Austenland

komedie, romantický
USA/Velká Británie, 2013, 97 min

poster

Austenland je romantická komedie o nezadané třicítce Jane Hayesové, která sice vypadá jako normální mladá žena, ale má své malé tajemství - je posedlá panem Darcym (hraným Colinem Firthem v BBC adaptaci Pýcha a předsudek) a to jí poněkud ničí život. Žádný skutečný muž se totiž jejímu snu nemůže vyrovnat. Když se však jednoho dne rozhodne utratit veškeré životní úspory za cestu do anglického střediska pro ženy zblázněné do díla Jane Austenové, Janeiny fantazie o setkání s dokonalým gentlemanem se najednou stanou mnohem reálnější, než si kdy představovala.

Můj názor: Nejsem vůbec objektivní. Miluju Jane Austen! A kdyby tady u nás bylo něco, kam můžu jet a hrát si na tehdejší dobu, byla bych tam neustále :D Takže mně se tento film opravdu moc líbí! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama