Seriály - novinky

14. února 2014 v 22:51 | Míša |  Seriály
Ahoj, ahoj, ahoj :) V dnešním článku bych vám chtěla představit seriály, které jsou letošními novinkami. Vybrala jsem ty nejlepší, které se letos zrodily ;)

Agents of S.H.I.E.L.D.stanice ABC, 42 minut - sci-fi, akční, drama - Seriál, který se stane pevnou součástí Marvel Cinematic Universe (MCU) nás zavede mezi agenty mezinárodní proti-zločinecké organizace S.H.I.E.L.D. (Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division). Ta má za úkol chránit planetu Zemi před největším zlem, domácím, i mimozemským. S.H.I.E.L.D. je organizace, která dala dohromady iniciativu Avengers, čítající několik jedinců obrovské síly a nadpřirozených schopností.

Dle mě se ze seriálu dalo udělat něco víc. Pokud máte rádi Avengers, tak vás seriál neurazí, ale že by mě nějak extra bavil, to se taky říct nedá. Druhou sérii nejspíš dostane, ale o třetí už pochybuji. Všichni od něj čekali zřejmě víc, ale bohužel se nezadařilo.


Betrayalstanice ABC, 44 minut - drama, právnický - Začalo to jako náhodné setkání v umělecké galerii. Mezi fotografkou Sárou a právníkem Jackem hnedle přeskočila jiskra. Co na tom, že jsou oba v manželském vztahu. Sára s úspěšným státním návladním Drewem, jenže jejich manželství vypadá jako dokonalé jen na první pohled. Drew touží po politické moci a tvrdě na svém postavení dře, což ho s manželkou odcizuje. A Jack? Ten si vzal Elaine, dceru svého šéfa. A jeho šéf je Terrence Karsten, bohatý magnát se spoustou nepřátel. Když je zavražděn Karstenův švagr, tak všechno ukazuje právě na něj. A Jack jako podnikový právník ho bude muset hájit. Jenže pro Drewa jako státního návladního je to šance, jak si zajistit skvělou politickou budoucnost. A tak se brzy milenci Jack a Sara ocitnou každý na jiné straně vysoce sledovaného případu vraždy...

I tento seriál se bohužel setkal s nízkou sledovaností. Přiznávám, že některé díly byly nudnější, některé pasáže jsem přetáčela. Ale zápletka byla dobrá. Hodně mě zajímalo, jak to celé bylo a musím říct, že jsem byla docela překvapená. Ke konci jsem už pravdu tušila, ale ze začátku byl můj tip úplně jiný. Jako oddechovka to není špatný seriál. Má jednu sérii, další nejspíš nebude, což mě na jednu stranu mrzí kvůli otevřenému konci, ten mi nedá spát :D


Bittenstanice Space, 40 minut - drama, horor, fantasy - Děj vypráví o prvním vlkodlakovi ženského pohlaví na světě - Eleně Michaels, která rok od doby, kdy byla pokousána, pracuje jako fotografka. Zároveň se snaží utajit své prokletí před svou matkou a navíc ke všemu ostatnímu je nucena čelit své vlastní minulosti, když narazí na první vlkodlačí útočiště...

Ok, když jsem si poprvé četla ten popis, vlkodlačice Elena Michaels, tak ve mně trošku hrklo, jestli to opravdu myslí vážně. Nenechte se tímto odradit. Seriál je teprve na začátku, když tohle píši, je venku teprve pátý díl. Ale musím říct, že má určitý potenciál. Jde o to, že tahle vlkodlačí smečka je jakože něco víc, má určitá pravidla a těmi se musí řidit všichni vlkodlaci a teď se objevil někdo, kdo proti nim zbrojí a dělá jim naschvály. Vše se vyhrotí ještě víc, když zabijí jednoho člena jejich rodiny. Uvidíme jak to bude vypadat dál, zatím dobrý ;)


The Blackliststanice NBC, 44 minut - drama, krimi, thriller - Po celá desetiletí byl bývalý vládní zmocněnec Raymond "Red" Reddington jedním z nejhledanějších zločinců. Zprostředkovával práci pro nejhorší gaunery po celém světě. Teď se však bez viditelné příčiny vzdal a přišel s nabídkou, která se neodmítá. Pomůže FBI dopadnou teroristu Ranka Zemaniho, o kterém se dlouho myslelo, že je mrtvý. Má jedinou podmínku. Bude spolupracovat jen a jen s Elizabeth "Liz" Keenovou. Mladou profilovačkou u FBI, která zrovna nedávno vyšla z Quantica. Pro Liz to je přímo pekelný první den v práci. Proč si Red vybral ji? Má snad nějaká tajemství? Nebo vazby na Reda či Ranka? Otázky začínají být čím dál tím palčivější, když Red odhalí, že Ranko nebyl jediný zločinec, kterého se rozhodl pomoci FBI vydat. Má jich celý seznam a všechny je pomůže chytit, když s ním i nadále bude spolupracovat Liz. A tak ji Red nenápadně začne učit myslet jako zločinci a vidět všechno v širších souvislostech, ať už se to Liz líbí, nebo ne...
The Blacklist byla jistojistě nejočekávanější novinka. Na seriál se mnoho lidí těšilo a věřím, že stejně jako já nebyli zklámani. Seriál je opravdu dobrý. Tohle tu prostě ještě nebylo. Red je psychopat, věřím tomu, že to je pěkný sobec a že se prostě rozhodl svrhnout a zbavit se všech lidí, kterých se v podstatě bojí, kteří mu mohou konkurovat, popřípadě zavařit, a tak se spojil s FBI a postupně je všechny likvidují. Pořád čekám na nějaký zvrat. Jak to tam vlastně je s Liziným mužem, vztahem mezi Liz a Redem atd... Seriál má zatím jednu sérii, druhá už je potvrzená a věřím, že do budoucna jich bude víc.


Dadsstanice FOX, 22 minut - sitcom, komedie - Děj se točí okolo dvou úspěšných chlapíků kolem třicítky. V klidu se živí jako vývojáři videoher, když tu se jejich životy se obrátí vzhůru nohama. Neočekávaně se k nim totiž nastěhují jejich oživlé noční můry - vlastní tátové.

Buď jsem divná, nebo vážně už nevím :D Tento seriál prostě miluju :D Já se u něho fakt bavím. Dva muži, jenž jsou vývojáři videoher mají tu smůlu, že se k oběma nastěhují jejich otcové. A mně to přijde vážně směšné, oba se snaží dál žít svoje životy, ale skloubit to s otci není lehké. Seriál bude po první sérii pro nízkou sledovanost nejspíš zrušen, ale dle mě je to škoda. Pokud vám tento humor sedí, tak směle do něho :)


Intelligence


stanice CBS, 44 minut - drama, akční - Příběh se točí kolem speciální jednotky z US Cyber Command, která byla vytvořena kvůli jednomu agentovi s velice speciální schopností - do mozku má integrovaný čip, díky kterému má přístup k celému elektromagnetickému spektru.

Na tuto novinku se taky netrpělivě čekalo. Já musím říct, že mě nezklamala, i když slyšela jsem okolo sebe hodně negativních názorů. Seriál mi dal přesně to, co jsem od něj čekala. Krapet výbušný, mající svoji hlavu hlavní hrdina, který má počítač v hlavě. Občas ho zneužívá :) Seriál je akční, sem tam vtipný. Hlavní postavy se mi líbí. Je teprve na začátku, zatím jsem viděla prvních pět dílů, ale myslím si, že má potenciál pokračovat dál.


The Originalsstanice CW, 43 minut - drama, romantický, upírský - Klaus (Joseph Morgan) se usídlí ve Francouzské čtvrti New Orleans, kterou pomohl vybudovat. Zde se potkal se svým bývalým chráněncem Marcelem (Charles Michael Davis), jenž nyní nadpřirozenou čtvrť vede. Hayley (Phoebe Tonkin), která teď nosí Klausovo dítě, se v New Orleans také nachází. Drží ji tam čarodějky (Daniella Pineda, Danielle Campbell), které chtějí svrhnout Marcela. Za svým bratrem přijíždí i Elijah (Daniel Gillies) a nejspíš i Rebekah (Claire Holt). A do to všeho se tam nachází i studentka psychologie Camille (Leah Pipes), jenž studuje chování lidí, kteří si nejsou vědomi, že vedle nich existuje i nadpřirozený svět...

Na tento spin-off jsem se vážně moc těšila a hodně mě překvapil. Ať už sledujete nebo ne starší Upíří deníky, tak rozhodně The Originals za to stojí. Na Upíří deníky sice jakoby navazuje, ale nemusíte je nutně sledovat. Je to samostatný seriál. Seriál sleduje životy původní rodiny. Byli to úplně první upíři. Ovládli kdysi dávno New Orleans, kde si spokojeně žili, než byli donuceni z města uprchnout. Město dál rostlo i bez nich a objevil se nový "král". Nyní jsou ale zpět a jsou rozhodnuti město získat zpět. Proti nim stojí ale upíři, čarodějky... Z letošních novinek je toto jedna z nejlepších.


Ravenswoodstanice ABC family, 42 minut - drama, mysteriózní, thriller - Fiktivní město Ravenswood v Pensylvánii již po několik generací sužuje smrtelná kletba. Jednoho dne se životy pěti cizinců spojí a společně se ponoří do záhadné a strašidelné historii města, aby odhalili původ kletby dřív, než bude pozdě.

Další spin-off seriál, tentokrát k Pretty Little Liars. Ani tady není nutné lhářky sledovat. Za mě ale obrovské zklamání. Duchové, nadpřirozeno atd... tady se mi to nelíbí. Působí to na mě lacině, jedna velká slátanina. Seriál sleduji, protože jsem jednou začala a chci vědět co z toho dál bude, ale doufám, že to brzo skončí.


Sleepy Hollowstanice FOX, 44 minut - drama, fantasy, thriller - Příběh je založen na legendě o bezhlavém jezdci, která se váže k městečku Sleepy Hollow. Hlavní postavou je veterán války o nezávislost, Ichabod Crane. Ten je oživen více jak 200 let později nedaleko městečka, kde kdysi žil. Jeho úkolem je pokračovat v boji s nepřítelem, kterého potkal již kdysi v minulosti a zabránit zániku světa. Musí se stát novým parťákem současné šerifky a spolu s ní řešit záhady města, způsobené neustálou bitvou dobra se zlem. Ta trvá snad už od samotného založení městečka...
Toto ospalé městečko je snad nejlepší letošní novinkou. Pokud se nepletu, tak tento seriál byl jako první obnoven pro druhou sérii. Nutno říct, že seriál je opravdu povedený. Hned pilotním dílem vás vtáhne do děje a už vás nepustí. Máte-li rádi napětí, příjemné herecké postavy, nadpřirozeno, tajemno.. atd, tak je Sleepy Hollow tou nejlepší volbou!


The Tomorrow Peoplestanice CW, 44 minut - drama, sci-fi - Seriál vypráví příběh několika mladých lidí z celého světa, kteří reprezentují nový stupínek lidského vývoje. Tito lidé mají speciální síly, mezi kterými nechybí schopnost teleportace, nebo třeba telepatické dorozumívání. Skupina spolupracuje, aby dohromady porazili různé zlé síly.

Další nadpřirozená novinka. Celé je to o tom, že mezi námi existují lidé, kteří mají zvláštní schopnosti. Ale jsou chytáni a schopnosti jsou jim brány. Ale objevil se muž, který jim slíbil bezpečné útočiště. Jenže byl zabit. Jenže přežil. A oni ho teď hledají. A kdo je k němu má dovéz jiný, než jeho vlastní syn?! Mně se to líbí. Je to zase něco jiného. Seriál je dobře herecky obsazený. Zatím má první sérii, o druhé se diskutuje.


Trophy Wifestanice ABC, 22 minut - komedie - Říká se, do třetice všeho dobrého. V to doufá i party girl Kate, která se stala v řadě třetí manželkou mírně staršího muže. Doslova si padli do náruče v jednom karaoke baru a o rok později již byla svatba. Kate se tím pádem z ničeho nic ocitne uprostřed rodiny tří nevlastních manipulujících dětí a dvou nekompromisních exmanželek. Jenže Kate je rozhodnutá stát se součástí rodiny, ať se děje co děje. A proti čemu nebohá Kate stojí? Diane, exmanželka číslo jedna je bývalou olympijskou atletkou a matka dvou puberťáků Hillay a Warren. Hned dá Kate jasně najevo, že nesouhlasí s jejími mateřskými instinkty. Hillary taky není zrovna Kateiním fanouškem. A to se Kate tolik snaží. A Warren? Ten vypadá, že má na novou maminku erotickou fixaci. Jackie, exmanželka číslo dvě je matkou adoptivního syna Berta. Je neurotička na druhou. Ještě, že Kate najde podporu u své nejlepší kamarádky Meg, jinak by tuhle šílenou rodinu asi nezvládla...

Jeden muž, dvě bývalé ženy, jedna součásná a tři děti. Říkejte si co chcete, mě to baví :D Máte-li šílenou rodinu, tak vás to musí bavit taky! :)


Witches of East Endstanice Lifetime, 43 minut - fantasy, mysteriózmí, thriller - Fantasy seriál podle předlohy z pera Melissy de la Cruz. Hlavními hrdinkami jsou matka a její dvě dospělé dcery, které jsou další generací v rodině čarodějek. Dosud žily obyčejným a vcelku nudným a především naprosto moderním životem v městečku North Hampton. Když se však jedna z dcer zasnoubí s mladým a bohatým nápadníkem, sled následujících událostí donutí její matku k přiznání, že jsou ve skutečnosti mocnými a nesmrtelnými čarodějkami...

Musím se přiznat, že se mi do tohoto seriálu vůbec nechtělo. Dlouho jsem odolávala. Pak jsem si jednou pustila první díl a už to jelo. Za dva dny jsem stihla celou první sérii. Je to o tom, že dvě sestry kdysi dávno uprchly z jiného světa, jsou čarodějky a za jejich útěk byly prokleté. Jedna je kočka, doslova kočka, má devět životů a pak konec. Ta druhá je nesmrtelná. Má dvě dcery. Velmi mladé obě dcery vždy umřou, a když umřou, matka je znovu porodí a pořád dokola. Jejich matka se rozhodla, že další život prožijí jinak, lidsky, vymazala jim paměť a snaží se, aby žily normálně. V dospělosti si je ale jejich osud znovu najde a dozví se, že jsou čarodějky a boj začíná znovu. Čekání na jejich smrt.. No, zní to možná divně, ale seriál vás opravdu chytí a nepustí ;) :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama