Seriály - oblíbené

14. února 2014 v 22:52 | Míša |  Seriály

2 Broke Girlsstanice CBS, 22 minut - komedie - Příběh se odehrává v New Yorku a zaměřuje se na dvě servírky. Na Max pocházející z chudé rodiny a na Caroline, která se sice narodila do bohatství, ale opustilo ji štěstí a tak se musí živit také jako servírka v Brooklynské restauraci. Tyhle dvě se rychle skamarádí a vysní si společnou kavárničku. Jediné, co jim v cestě za jejich snem brání, je počáteční kapitál 250 000 dolarů…

Caroline je zvyklá mít všechno, na co si ukáže. Vyrostla pod křídly bohatého otce. Drahé oblečení, šperky, poníci.. Jednoho dne je otec zavřen do vězení a majetek je zabaven. Caroline je nucena se o sebe postarat. Hledá práci v malém bistru, kde narazí na Max. Max ji vezme k sobě do bytu, stanou se k nich kamarádky. Nakonec spolu rozjedou podnik na výrobu dortíků. Max je upřímná, drzá, cynická, vyžívá se v sarkasmu. Caroline je chytrá, ale naivní. U dvou socek se budete smát :) Momentálně běží 3. série.4400stanice USA Network, 60 minut - drama, sci-fi, mysteriózní - Příběhy čtyř tisíc čtyř set lidí, kteří jednoho dne beze stopy zmizeli a později byli znovu nalezeni, často dezorientovaní a vypovídající o únosech mimozemskými civilizacemi. Nepamatují si, co se přihodilo, nevědí, kde byli, mají jen matné záblesky v paměti, které však vydají za všechny vzpomínky světa. Někteří z "navrátilců" byli navíc nadáni mimořádnými schopnostmi a nelidskými talenty. Kdo nás to zkoumá? Přichází v míru? Nebo se naopak jedná o předzvěst války světů? Jsme vydáni na milost a nemilost mimozemské rase, jež vykazuje sílu, které lidstvo není schopno konkurovat…

Tento seriál jsem si opravdu zamilovala. Po dobu pár desítek let byli unášeni lidé, po nějaké době byli všichni navráceni. Nikdo neví proč byli unešeni, kým.. Po nějaké době všichni zjišťují, že mají nějakou schopnost, kterou dříve neměli. Seriál je dobře zpracovaný, má zajímavý děj. A hlavně byl ukončen, takže má i konec. Seriál má 4 série.Arrowstanice CW, 45 minut - akční, drama, mysteriózní, dobrodružný - Po objevení vraku lodi je miliardářský playboy Oliver Queen prohlášen za mrtvého. Jenže po pěti letech je objeven na jednom z ostrůvku uprostřed Pacifiku. Poté, co se vrátí zpět do rodného Starling City, je přivítán svou matkou Moirou, sestrou Theou a nejlepším kamarádem Tommym. Všichni však cítí, že posledních krušných 5 let ho změnilo. Oliver ovšem pravdu o tom, kým se opravdu stal skrývá a snaží se odčinit prohřešky svého mládí. Začíná tím, že si chce usmířit svoji bývalou přítelkyni Laurel Lancovou. Dále pak vytváří postavu ochránce bezmocných Arrowa. Ten po nocích napravuje to, co přes den napáchala jeho rodina a jiní bídáci z bohaté společnosti a snaží se vrátit zašlou slávu kdysi zařícímu Starling City. Přes den nadále vystupuje jako záletný a bezstarostný boháč, jakým býval dříve. Jediný, kdo zná jeho tajemství, je jeho řidič a bodyguard v jedné osobě - John Diggle. Jenže postava ochránce slabých se vůbec nezamlouvá místní policii, obzvlášť Laurelinu otci - detektivovi Quentinovi Lancemu. Ale ten není pro Arrowa jediným nebepečím. Oliverova vlastní matka totiž ví o 5 let starém potopení lodi mnohem víc, než si kdo dokáže představit...

Tohle je přesně ten seriál, který já hledám, který mě opravdu baví! Bohatý spratek má nehodu na lodi, dostane se na proklatý ostrov, kde se musí vzchopit a začít něco dělat, aby přežil. Stane se z něj Arrow, naučí se pomáhat, důvěřovat, stane se z něj prostě ten správný chlapík. Seriál je plný napětí, je i vtipný. Opravdu mě každý díl baví a těším se na další. Už jsou natočené dvě série, nejspíš bude třetí.


Beauty and the Beaststanice CW, 42 minut - romantický, sci-fi - Catherine Chandler, policejní vyšetřovatelka, se spojí s Vincentem Koslow, geneticky upraveným válečným veteránem, který bojoval v Afghanistánu, aby společně řešili kriminální případy v New Yorku.

Seriál bohužel nemá moc velkou úspěšnost. I když moc nerozumím proč. Je to něco nového, něco, co tu do té doby nebylo. Bývalý voják zachrání mladou holku a od té doby jsou jejich životy propojené. Moc se mi líbilo, jak je seriál propletený. Jak postupně řešily všechny problémy, všechno vysvětlovali. Mělo to děj, bylo to promyšlené, zábavné, zajímavé. Seriál má dvě série, třetí bohužel nejspíš nebude pro nízkou sledovanost.The Big Bang Theorystanice CBS, 22 minut - komedie, sitcom - Leonard a Sheldon jsou fyzici. Někdo by je označil za šprty, ale v dnešní době je přesnější označení "geek". Žijí ve svém vlastním světě a realný život jim nic neříká. To se změní příchodem jejich nové sousedky, krásné blondýny Penny, obyčejné holky, které je svět Leonarda a Sheldona úplně neznámý, což často, vlastně vždy, vyústí do zábavné situace.

Věřím, že tento seriál nemusím představovat. Tuto vtipnou partičku zná snad každý. Pro mě je to nejlepší sitcom vůbec. Seriál má prozatím 7 sérií, jistě ještě nějaká přibude ;)The Carrie Diariesstanice CW, 43 minut - komedie, romantický - Carrie Bradshawová je v posledním ročníku na střední škole a poprvé začíná přemýšlet o lásce, sexu, přátelství a rodině, zatímco se připravuje na vysokou školu a Manhatton.

Jestli jste fanoušky Sexu ve městě a zajímá vás, co bylo předtím, než se z té čtyřky stala ta čtyřka, tak je seirál pravděpodobně pro vás nutností! :) V seriálu se všechno točí kolem mladé Carrie, ale ve druhé sérii se setkáváme i s mladou Samanthou. Mně se seriál líbí, je to prostě typická oddechovka na nudné nedělní odpoledne. Občas se v seriálu objeví i něco, co v té době bylo opravdu moc, jako například přiznání mladého kluka k homosexualitě, nebo těhotenství neprovdané dívky. Není to seriál úplně od věci. Zatím má dvě série, o třetí se diskutuje, ale moc šancí bohužel nemá.Deception
stanice NBC, 43 minut - drama, mysteriózní - Okázalá soap-opera, v níž detektivka v utajení přichází do bohaté rodiny. V té vyrůstala jako dcera pokojské a nyní se vrací, aby vyřešila vraždu notoricky známé dědičky, své bývalé nejlepší přítelkyně.

Podle mě seriál měl určitý potenciál. Kdysi nejlepší bývalé přítekyně šly každá svojí cestou. O pár let později jedna z nich záhadně umírá, ta druhá náhodou pracuje u policie, vloží se do vyšetřování. Mělo to zajímavý děj, dobré zápletky, bohužel byl seriál po první sérii zrušen, i tak ale alespoň ta jedna série za to stojí ;)


Defiancestanice Syfy, 44 minut - drama, sci-fi, akční, postapokalyptický - 30 let vzdálená budoucnost. Na Zemi aktuálně probíhá bitva mezi lidmi a Votany - mimozemskou rasou, která se chtěla na naší planetě mírumilovně usídlit, protože její hvězdný systém byl zničen. Šest let čekali na oběžné dráze a vyjednávali možnosti osídlení, ale bezvýsledně. Jak jim docházely zásoby, začali být zoufalí a pustili se s lidmi do války. Lidé ale sestřelili několik votanských terraformovacích lodí, které po pádu na zem zapříčinily nekontrolovatelnou geologickou činnost. Planeta se tak stala nebezpečnou jak pro lidi, tak pro mimozemšťany. Nyní po desetiletích svět opravdu není jako ze škatulky. Všude je prach, města jsou zničena a konec konfliktu nikde. Válka je znát na každém kroku; ať už z poletujících trosek lodí po obloze, průrv vytvářejících se na povrchu Země, nebo totálně rozpadlé společnosti, kterou vede několik polovlád. Obě strany jsou válkou vyčerpané a nacházejí se v bodě, kdy pozorují nepřítele a čekají na jeho další kroky. Na některých místech se dokonce militantní skupiny začínají spojovat bez ohledu na to, k jaké rase patří..

Je to zase něco nového. Země je na pokraji zkázy, každý se snaží nějak přežít. Nežijí zde jen lidé, jsou zde i jiné rasy, některé spolu mohou žít, některé spolu bojují. Jedna taková skupina se právě vytváří, snaží se společně žít. Seriál je podle mě určitě zajímavý, má napínavý děj, dobré zápletky. Zajímavé je sledovat zápletku, kdy se chlapec jiné rasy zamiluje do lidské dívky, jejich rodiny se snaží sžít, ale chlapcovi rodiče jdou jen po moci velmi vlivného otce dívky. No prostě zajímavé. Určitě seriál stojí za to. Má zatím jednu sérii, druhá prý byla schválena, ale zatím je v nedohlednu.Desperate Housewivesstanice ABC, 45 minut - komedie, drama, romantický - Příběh několika zoufalých žen z jednoho předměstí. Proč jsou zoufalé? Susan Mayer. Nezaměstnaná matka samoživitelka. Kdyby se o ni její dcera nestarala, nejspíš by byla úplně ztracená. Vždy jí provází řada katastrofálních nehod a láska k instalatérovi odnaproti. Bree Van De Kamp. Je to hospodyňka jak z reklamy padesátých let. Dokonalá manželka a matka ve všech ohledech. Její vystupování je vždy prvotřídní. Přese všechno, nebo právě proto, prochází její manželství krizí. Její děti jí nesnáší a manžel zahýbá. Bree by ale na veřejnosti nikdy nedala najevo, že jí to snad vadí. Gabrielle Solis. Bývalá modelka a na první pohled povrchní žena, dbající jen na svůj vzhled. Její manžel už se jí dávno nevěnuje jako dřív a není proto divu, že si Gabrielle snaží zkrátit dlouhou chvíli. Nejlépe nákupem luxusních oděvů nebo "nevinným" přátelstvím se zahradníkem. Lynette Scavo. Neoficiální hlava několikačlenné rodiny, kvůli které se vzdala své slibné kariéry. Její děti jsou po předměstí známé jako nejhorší výrostci v okolí. Její manžel je málokdy doma, takže je na celou rodinu sama. Zvládnout to není vždy snadné. Edie Britt. Největší mrcha v okolí. Žádný muž si před ní není jistý. Působí jako Susanina Nemesis, když si vyhlédne stejného instalatéra. Přestože vždy působí sebejistě, zažila si také svoje, hlavně ve svém neradostném dětství. Během sledování osudů hlavních hrdinek se vždy objeví i nějaká záhada. Tajemná smrt, soused s tajemstvím, které by neměl nikdo znát nebo i tajemné výkřiky ze sklepa odvedle. A jsou to právě zoufalé manželky, které tajemství nakonec vyřeší.

Zoufalky všichni znáte. Seriál, který mě nikdy neomrzí.Doctor Who
stanice BBC, 45 minut - sci-fi, dobrodružný, drama - Pán času je původní britský televizní sci-fi seriál společnosti BBC. Popisuje dobrodružství cestovatele vesmírem a časem, který si nechá říkat "The Doctor". Cestuje ve své lodi Tardis, která zvenčí vypadá jako britská policejní budka z 50. let a se svými společnicemi zkoumá vesmír a čas, řeší problémy a napravuje škody. Doctor je mimozemšťan, pochází z planety Gallifrey, ale vypadá jako člověk. Drobnou odlišností může být pouze to, že má dvě srdce a je prakticky nesmrtelný, protože se může regenerovat (je mu 903 let). Seriál je zapsán v Guinnessově knize rekordů, jako nejdéle běžící sci-fi seriál na světě a je součástí moderní britské kultury. Britové považují seriál, proslulý barvitými příběhy a speciálními efekty, za kultovní a v roce 2006 byl oceněn jako nejlepší televizní seriál. Vysílání započalo roku 1963 a pokračovalo až do roku 1989. Následně byl v roce 1996 natočen film, který měl sloužit jako pilotní snímek k nové sérii (k natočení nikdy nedošlo). Ke skutečnému znovuzrození Doktora došlo až v roce 2005, opět pod taktovkou BBC.
Pro mě je prvním doktorem ten devátý. Přiznám se, že starší série jsem neviděla a nechystám se na ně. Kdysi dávno mi všichni říkali, že tento seriál musím vidět. Tak jsem se hecla a podívala se na pár dílů. Nechápala jsem, jak se to někomu může líbit. Až po pár dílech jsem se do toho začala dostávat. Devátého doktora jsem si nakonec zamilovala a nechápala jsem, jak ho může někdo nahradit. Hned po příchodu desítky jsem to pochopila. David je úžasný! Nejlepší doktor! S Rose tvořili pár, který jsem milovala, fandila jim, zbožňovala jsem je. Po odchodu Rose jsem se nemohla vzpamatovat. Martha mi nesedla, Donna byla zajímavá, ale nezvykla jsem si ani na jednu. Davidův odchod mě moc zasáhl a na Matta jsem si taky nemohla zvyknout. Ovšem po příchodu Amy a Roryho bylo vymalováno, tahle trojka se mi navždy zapsala do srdce. Vastra, Jenny a Strax jsou postavy, které jsem si rovněž zamilovala. A River! River se neuvěřitelně zapsala do Doctorova života. Clara byla také velmi důležitou postavou, ovšem, nedokázala jsem jí přijít na chuť. Každopádně, doktor má sedm sérií, brzo poběží osmá a já můžu s klidným svědomím říct, že je to pro mě jeden z nejzásadnějších seriálů.


Everwood
stanice The WB, 50 minut - drama, rodinný - Everwood. Městečko v americkém Coloradu, půvabné místo, stulené v klínu Skalistých hor. Domov jedné z prvních oper v zemi, nejstarších zlatých dolů, třetí největší soutěže ve vaření s chilli - a od jisté doby i světoznámého neurochirurga a jeho dvou dětí. Neboť doktor Brown, velký a slavný doktor Brown, v jehož ordinaci si podávali dveře nejslavnější a nejvlivnější lidé státu, se po tragické smrti své ženy zcela nečekaně - a pro všechny zcela nevysvětlitelně - rozhodl opustit svou zavedenou newyorskou praxi a přestěhovat se na tenhle - sice krásný, ale přece jenom - konec světa. Marně si obyvatelé městečka lámou hlavu, co mezi ně onu světovou kapacitu přivedlo. Důvody tátova rozhodnutí neznají ostatně ani jeho nejbližší: dospívající Ephram a malá Delia. Je jim jasné jen jedno: od nynějška musí zapomenout na celý svůj dosavadní život a musí se pokusit přijmout za svůj domov Everwood...

Jestli hledáte naprosto reálný seriál, je Everwood tou pravou volbout! Je to typická oddechovka. Normální malé městočko, normální lidé, kteří žijí svoje životy a dějí se jim normální věci! Žádné nadpřirozeno, žádní upíři, vlkodlaci, roboti.. Pro mě je tento seriál občas velikou úlevou.. :) Má 4 série a je ukončen ;)


Gilmore Girls
stanice WB, 45 minut - komedie, drama, rodinný - Seriál je o vztahu matky (Lorelai) s dcerou (Rory), které problémy všedního života řeší mnohdy netradičním způsobem doprovázené vtipnými hláškami. Navíc bydlí v městečku, kde se každý s každým zná, tudiž nikomu neunikne žádný drb ani novinka.

Lorelai i Rory jsou dvě silné ženy. Od začátku seriálu sledujeme, jak se z Rory puberťačky stává dospělá žena, jak se osamostatňuje, několikrát se obě spálí v lásce. Tyto dvě velmi rychle mluvící ženy jsou pro mě senzací. Další seriál, který je naprosto reálny a oddechový. Seriál má 7 sérií a je ukončen ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama