Téma týdne: "Dnešní svět"

9. února 2014 v 19:07 | Míša |  Téma týdne
Dnešní svět je zkažený. Něco je prostě zatraceně špatně.

Kam se podívám, tam vidím samé nehody, vraždy, lži, podvádění, živelné katastrofy.
Neříkám, že dřív to nebylo, ale dřív jsem nežila, takže je mi to svým způsobem úplně šumák.

Když mám sem tam náhodou možnost vyslechnout rozhovor dnešní mládeže, tak si říkám, zcela vážně, kam ten svět spěje?! Ty řeči které vedou, to množství sprostých slov, většinou cigareta v puse. Mnoho lidí mi na to říká, že to je prostě dneska in, že to je holt moderní! Moderní je umění, moderní je hudba, malby, filmy... ne tohle chování a uvažování! Na tom není nic moderního, naopak, je to zastaralé myšlení. Moderní člověk, inteligentní člověk, takhle přece uvažovat nemůže! Normální by mělo být to, že člověk dělá co sám chce, že se o své tělo stará, aby mu co nejdéle vydrželo, do čehož nezapadá to, že od 11ti let kouří a pije! Kdyby ty děti měli dobrou výchovu, kdyby měli vzory, na které se můžou pověsit, tak by se přece nemohli takhle chovat. Jenže v tom je právě ten problém dnešního světa, všechno jde do kytek. Každý se chová jak to prase, všichni jsou sobečtí, nikoho nezajímá, že bychom měli být vzory pro další generace! Ne, každý si jen hrabe na svém písečku a tak se pak nedivme, co přijde pro nás. Protože oni to u nás vidí, opisují naše chování a ještě víc ho prohlubují, snaží se nás předčit.

Pokud bychom chtěli dnešní svět změnit, museli bychom začít sami u sebe, což je u mnoha lidí obrovský problém. Proč bych se měla měnit já, když moje sousedka je pořád kráva? Proč bych já měla zdravě jíst, když moje kamarádka denně obědvá v McDonaldu a večeří v KFC? A proč bych měla přestat kouřit, když můj táta vyhulí tři krabičky denně?! A co proboha živého bude dál, když takhle bude uvažovat každý?!

Nechci nikomu rozkazovat, nikoho odsuzovat, neházím všechny lidi do jednoho pytle. Ale všichni bychom se měli nad sebou zamyslet. Tahle planeta to už dlouho nevydrží. A další generace si zaslouží šanci se zlepšit. Zaslouží si žít lepší život, než ten, který na ně čeká, pokud s tím něco neuděláme.

Bůh ví, lidstvo tu nebude napořád. Těžko říct, zda se utopí, uhoří, zmrznou, udusí.. Mě na tom těší jen jedna věc, a to ta, že já už to neuvidím, já to díkybohu nezažiju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama