Believe

7. března 2014 v 20:25 | Míša |  Seriály


stanice NBC - 44 min - drama, fantasy

Believe je nové drama, které v neděli odstartovalo na stanici NBC. Seriál běží od devíti večer, doplňovat ho bude novinka Crisis.

V neděli večer bude muset tato novinka obstát v konkurenci Resurrection (ABC), The Good Wife (CBS) a animovaného dokumentu Cosmos: A Spacetime Odyssey (Fox).

Believe je nadpřirozené drama, které se točí okolo desetileté dívky Bo. Ta má nadpřirozené schopnosti, mezi kterými nechybí levitace, telekineze, vidění budoucnosti atd. Jenže zatím úplně neví, jak tyto síly ovládat. Po Bo jde nejmenovaná organizace, která chce získat její moc. Poté, co jsou její adoptivní rodiče zavražděni, se dívky ujme Tate, který utekl z vězení. Společně se tato dvojka snaží skrývat před zloduchy a zároveň využívat moc Bo k pomáhání jiným lidem.

Za seriálem stojí Alfonso Cuarón, který dříve režíroval Harryho Pottera a letos získal oscarovou sošku za Gravity. Výkonným producentem je J.J. Abrams.

Co se herců týče, tak Bo hraje teprve začínající herečka Johnny Sequoyah. Jejím ochráncem je Jake McLaughlin. Mezi ty dobré se počítají ještě Jamie Chung a Delroy Lindo. Zloduchem je Kyle MacLachlan.
Mezi Bo a Tatem to pěkně jiskří. Samozřejmě to nemyslím v nějakém zakázaném slova smyslu, mají mezi sebou prostě pěknou dynamiku. On nechce být její chůva, ale i tak se ji snaží chránit. A ona má občas takové hlášky, že zapomínáte, že je jí jen deset let.

Seriál má potenciál oslovit fanoušky různých žánrů, najdete tu stopy fantasy, akce, záhad i rodiných problémů.

Nějaké mínusy jsou?

Tak jistě. Za prvé, příběh není nikterak originální - dívka s mocí je v ohrožení, protože po ní jdou zloduši. I přesto, že za seriálem stojí velká jména, nebude vám připadat, že koukáte na něco extra, co byste nemohli najít jinde.

Pokud bude chtít Believe přežít, bude muset přestat být tak moc předvídatelný. I když pilot vyvolává pár otázek, je toho trošku málo a trošku pozdě. Je tu šance, že tou dobou, než se k nim dostanete, už vám to vlastně bude jedno.

S čím to můžu porovnat?

Takhle z fleku nás napadá Touch, kde je taky extra nadané dítě, i když narozdíl od Bo vůbec nemluví.


Můj názor:

Zatím je na světě první díl. Seriál určitě má potenciál. Námět je zajímavý, otázkou je, co bude dál, zda si s tím scénáristé poradili, zda to bude sledovatelné. Pilot mě určitě nalákal na další sledování.
Po vícero dílech jsem velmi mile překvapena :) Seriál mě nejen nalákal, ale dokázal mě udržet při jeho sledování :) Myslím si, že má velkou šanci na úspěch ;)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama