Kam na výlet

11. března 2014 v 1:15 | Míša |  Výlety

AquaPalace Praha

Vodní svět:
  • Palác relaxu (plavecký bazén, vířivky a masážní lavice, rychlá řeka)
  • Palác pokladů (bazén s umělým vlnobitím, dětská vodní hřiště a brouzdaliště, dětský bazén s vrakem pirátské lodi, vířivka)
  • Palác dobrodružství (3 skluzavky, 6 tobogánů, vířivky, pomalá řeka)
  • Korálový dóm (korálový bazén sousedící s mořskými akvárii a barem)
  • Venkovní zóna (venkovní bazén, masážní lavice, v teplém období divoká řeka, venkovní relaxační plochy na opalování, dětské vodní hřiště)

Saunový svět:
  • Finské sauny (Malá finská sauna, Velká finská sauna, Bio sauna, Sauna - Vulkán, Aromatická bylinná sauna, Kneippovy lázně, vířivky, aromatické sprchy, ochlazovací bazének, relaxační místnosti, venkovní terasa)
  • Římské lázně (Římský bazén, Laconium, Caldarium, Tepidarium, Solná lázeň, Parní lázeň, aromatické sprchy, relaxační místnost)
  • Venkovní sauny (Srubová baňa, Zemní baňa, vířivky, relaxační terasa)
Jednalo by se o celodenní výlet - každý by si jistě našel to svoje ;)
Cena výletu: Vodní a saunový svět: celodenní vstupenka 819 Kč/osoba

__________________________________________________________________________________________________________

Adršpašské skály

Adršpašské skály jsou skutečným přírodním zázrakem. Je to místo, kde člověk žasne nad uměním přírody.

Prohlídku začnete u vstupu u hotelu Lesní zátiší, nebo u druhé pokladny u informačního střediska naproti železniční zastávce. Na začátku trasy narazíte na Strážce skal, následuje Orlí hnízdo a za ním jeden z nejhezčích útvarů Džbán, jehož ucho má tvar delfína. Na pravé straně cesty minete Krakonošovu lenošku a za mostkem přes stroužek řeky Metuje číhá už jeden z nejfotografovanějších a nejimpozantnějších útvarů - Homole cukru. Stojí doslova na své špičce a člověk má dojem, že dlouho už stát nebude, a tak ji pro jistotu zejména děti podpírají klacíky, aby ještě chvíli stála. Lesní cesta pokračuje skalami až k prvnímu volnějšímu prostranství tzv. Předměstí. Na něm čeká další řada zajímavých skalních útvarů, např. Rukavice nebo Dvojčátka v peřince. Hned za Rukavicí, kde skalní masivy ponechávají jen úzký průchod, stojí gotická branka, kterou jste možná zahlédli v nejedné české pohádce. Vchod do vlastního skalního města byl původně zde. Následuje Dlouhá chodba a tou se dostanete až na pohádkové Sloní náměstí, kde se to choboty opravdu jen hemží. Pak přijdou na řadu proslulá skaliska jako Milenka a Krakonošova ložnice. Tuto část prohlídky uzavírá Malé Náměstí se Stříbrným pramenem a Malým vodopádem.

Vodopád a projížďka po jezírku
Napravo vede odbočka k Velkému vodopádu, který předvádí divy na přání. Zkuste do něj z plna sil zakřičet "Krakonoš" a uvidíte, zda heslo funguje. Od vodopádu se po strmých železných žebřících dostanete až k romantickému Jezírku, po něm vás povozí černým humorem oplývající převozník. Po návratu na Malé náměstí pokračuje prohlídková trasa vpravo kolem Prašné brány ke Skalnímu hradu, kde je nejhezčí vyhlídka na Milence, nejvyšší a nejkrásnější sousoší celé oblasti. Odtud pokračujte nad Řeřichovu rokli a za chvíli je v dohledu Skalní hrad a dvě věže Gilotiny. Následuje Želva, Cukrovar se štíhlým komínem a pod ním velkolepá vyhlídka na mohutné a slavné adršpašské souskalí Starostu a Starostovou.

Za myší dírou
Mezi touto dvojicí projdete tajuplnou soutěskou nazvanou Myší díra. Touto krásnou a dlouhou soutěskou se doslova protáhnete až ke Krakonošovu piánu. Celý prohlídkový okruh uzavírá Skalní ozvěna, kde již roku 1783 bylo pro potěšení turistů hráno na lesní rohy a stříleno z moždíře. Zvuk výstřelu se sedminásobně vrací od stěny Křížového vrchu. Celou prohlídku ukončíte procházkou okolo Lomu - bývalé pískovny, dnes zatopené spodními prameny. Její tyrkysově blankytná voda je balzámem pro oči. V lomu je možné vypůjčit si lodičku a završit krásný výlet příjemným kolébáním na vlnkách.

Jednalo by se o celodenní výlet. Nejdříve bychom prošli Adršpašské skalní město. Potom bychom se v blízké restauraci najedli. Podle času a nálady bychom ještě zajeli do Teplic do dalšího skalního města.

Cena výletu: vstupné je 70 Kč/osoba, 100 Kč/parkoviště. V případě navštívení obou skal to pro dva lidi vychází na 430 Kč. + nějaké to jídlo. Takže do 1000 Kč.

__________________________________________________________________________________________________________

ZOO Praha

Myslím, že Zoo vám složitě představovat nemusím. Zvířátka zná snad každý.Jednalo by se o celodenní výlet. Jen než se to proleze, + člověk si sem tam někde sedne, něco vyfotí..
Cena výletu: vstupné 200 Kč/osoba + něco na jídlo. Dvě osoby se do 1000 Kč určitě vlezou.

__________________________________________________________________________________________________________

Sněžka

Nejvyšší horu všichni známe.

Šlo by se buď pěšky, nebo je v provozu lanovka. Lanovka až nahoru vyjde na osobu na 390 Kč. Pokud by se šlo pěšky, jedná se o levný výlet, který vám ale dá pěkný zážitek.

Jednalo by se o výlet celodenní. Nahoru, posedět, posvačit, vyfotit a dolů.

__________________________________________________________________________________________________________


Ještěd

V podstatě platí to samé, co u Sněžky, jen jiná lokalita.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama