Novinky 2

11. března 2014 v 0:23 | Míša |  Filmy

Walter Mitty a jeho tajný život

dobrodružný, komedie, drama, fantasy
USA, 2013, 114 min

Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách.

Můj názor: Obrovské překvapení! Bena mám moc ráda, ale některé jeho filmy mě prostě naprosto neosloví. Když jsem si četla popis tohoto filmu, přiznávám, myslela jsem, že to bude blbost. Myslela jsem, že to bude o chlápkovi, který žije v nějakém vysněném životě a je totálně mimo. Myslela jsem si, že všechno príma, co se mu stane bude prostě jen sen. A hodně mě překvapilo, že to tak vlastně nebylo. Opravdu mě tento film nadchl a určitě se na něj ještě někdy kouknu znova.
Zachraňte pana Bankse

komedie, drama, životopisný, historický, rodinný, hudební
USA / Velká Británie / Austrálie, 2013, 125 min


Walt Disney dlouhodobě usiluje o filmová práva k psanému románu Mary Poppins. Opakovaně žádá jeho svéráznou autorku P. L. Traversovou o setkání, ale ta hollywoodského velikána po celá léta úspěšně odmítá, stejně jako udělit mu souhlas k právům na její milovanou postavu a knihu. Protože si ale uvědomuje, že prodejnost jejích knih klesá a budoucnost je nejistá, v roce 1961 se setkáním souhlasí. Vzniká tak dvoutýdenní dobrodružství, které nakonec vyústí v zahájení prací na zbožňovaném a mnohokrát oceněném filmovém fenoménu Mary Poppins. Během těchto dvou krátkých týdnů se Walt Disney v maximální možné míře snaží vyjít Traversové vstříc. Vyzbrojený nápaditými storyboardy a veselými písničkami od talentovaných bratrů Shermanových na ni podniká doslova frontální útok, ale spisovatelka se jen tak nevzdává. Zanedlouho Disney zklamaně sleduje, jak její odhodlání mu práva neposkytnout jen sílí a ta se mu tak i přes jeho snahy stále více vzdalují. Teprve ve chvíli, kdy se v duchu sám přenese do svého dětství, je schopen začít chápat démony, kteří spisovatelku pronásledují, a společně vypustí Mary Poppinsovou na svobodu, aby společně vytvořili jeden z nejpůsobivějších filmů filmových dějin.

Můj názor: Panebože! Mary Poppins jsem samozřejmě viděla mockrát, ale nikdy jsem nepátrala po historii, nikdy jsem si o tom nic nezjistila. Nenapadlo mě, že za celou Mary Poppins existuje nějaký příběh a ještě ke všemu takový příběh! Miluji takové filmy, které cokoliv vysvětlují, zajímá mě jak který příběh vznikl, atd.. Nevím, co víc říct, tento film prostě za to stojí, musíte ho vidět, musíte ho mít rádi, musí se vám líbit! Úžasný Tom Hanks a skvělá Emma Thompson a překvapivě vážně reálný herecký výkon Colina Farrella. Opravdu fascinující podívaná.
Lego příběh

animovaný, akční, komedie, rodinný
Austrálie / USA, 2014, 100 min

Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven.

Můj názor: Já nechci být zlá. Asi prostě nejsem ten správný koncový divák, pro kterého byl tento film určen. I když, já sama se sebou vedu i spor, zda to bylo určeno dětem, dospělým, zvířatům?! Nebo jako komu? Komu se tohle mohlo líbit, koho to mohlo bavit? Měla jsem sakra problém těch 100 minut vydržet. Pardon, znovu už nikdy!
Kameňák 4

komedie
Česká republika, 2013, 88 min


Po deseti letech se nám opět představují oblíbení hrdinové městečka Kameňákov v plné parádě. Pepanovi (V.Vydra) odjela žena Vilma do Austrálie za jejich dcerou a Pepan se synem Pepíkem tak žijí v ryze mužské domácnosti, kde není navařeno a vyžehleno a kde vybuchují vajíčka v mikrovlnné troubě. Kolem Pepana usilovně krouží učitelka Vlasta (D. Morávková), která vycítila příležitost zaplnit místo po Vilmě. Pepan je však zcela zaneprázdněn novou budoucností - stal se starostou Kameňákova. Po svém předchůdci zdědil přizpůsobivého tajemníka Bohouše (B. Klepl). Jejich první společnou misí na radnici je založení městské policie, protože, jak známo, příjmy z udělených pokut jdou rovnou do městské kasy. Náčelníkem se stane místní Rambo, Franta Cloumal (M.Dejdar), čímž konečně stoupne v očích jeho ženy (A.Bendová). Šetřílek Bohouš musí ještě stihnout levně zařídit jeden pohřeb...
V místní čínské restauraci mezitím dojde k nečekanému objevu. Kuchař Lojza (J.Pomeje) zalévá své marihuanové "bylinky" známým Modrým pramenem, který v minulých dílech povzbuzoval sexuální apetýt. Když si ubalí "jointa" z takto zavlažovaného výpěstku, propadne nekonečné pravdě a všeobjímající lásce. A Coufalův syn Vincek (V.Navrátil) pohotově pochopí, že tenhle "model" bude bestseller...

Můj názor: Začínám si myslet, že jsem divná :D Nejdřív jsem totálně zkritizovala, tak dobře hodnocený film, jako je Lego příběh a teď chci chválit Kameňák 4, u nějž vidím většinou odpad :D Nechápu proč. Jo vlastně už vím, protože ho natočil pan Troška! Nechápu to. Já mám vtípky použité ve filmu ráda. U filmu jsem se několikrát zasmála. České herce mám v oblibě, takže nevidím nikde problém. Není to hit století, ale není to ani odpad. Jsou horší filmy, mnoooooohem horší.

Mortal Instruments: Město z kostí

akční, dobrudružný, drama, fantasy, mysteriózní, romantický
USA / Německo, 2013, 130 min

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky - Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna.

Můj názor: Tak úplně nevím, co si myslet. O filmu jsem slyšela mnohé, hodně lidí mě lákalo, kvůli úžasné knižní předloze. No, výkon Lily Collinsové je pro mě stejně otřesný, jako v Twilight Kristen Stewart. Mohl by už někdo ty mladé holky naučit hrát?! Vlkodlaci, upíři, čarodějové a bůhví co ještě, vážně toho nebylo už dost?! Vrcholem všeho je pro mě fakt, že se zamilovala do svého bratra, a její největší konkurence je gay. No. Víc takových filmů a asi se zabiju.
Dávám tomu rok

komedie, romantický
Velká Británie, 2013, 98 min

Není to ještě ani rok, co měli svatbu jako z pohádky - a už se objevili první problémy. Přitom se zdálo, že jsou spolu Nat (Rose Byrne) a Josh (Rafe Spall), navzdory naprosto rozdílným povahám, skutečně šťastní. Rodina a přátelé si ale nikdy nemysleli, že jim to vydrží dlouho, a s blížícím se výročím svatby se zdá, že měli pravdu. Objevuje se totiž pokušení v podobě Joshovy bývalé přítelkyně Chloe (Anna Faris) a Natina nového, atraktivního amerického klienta Guye (Simon Baker). Ani jeden z manželů ovšem nechce být tím prvním, kdo to vzdá...

Můj názor: Není to hit, není to nejhorší. Tak nějak ze života. Znají se chviličku, myslí si, jak jsou zamilovaní a tak se vezmou.. ale ejhle, začnou spolu pořádně žít, opadne ta smetánka a oni se začnou pořádně poznávat a bohužel zjistí, že to není vončo. A co s tím? Pokusí se to zachránit... Jenže ona pozná někoho nového, on se s někým sblíží a pak si zachraňujte mrtvý vztah.. Klasika.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama