Téma týdne: "Fantazie"

2. března 2014 v 23:28 | Míša |  Téma týdne
Fantazie je jediná zbraň v boji proti skutečnosti.

Fantazie je všude kolem nás. Kdo nikdy nefantazíroval, kdo si nikdy nepředstavoval sám sebe nějak či v něčem, co ve skutečnosti nebylo. Fantazie se mnou byla od malička. Však vzpomeňme si na Nekonečný příběh, na chlapce Bastiena a neuvěřitelný svět Fantazie :) Dlouhé noci potom jsem snila o tom, jak já sama létám na obrovském huňatém psovi, který by místo mně dal na frak všem těm starším dětem.

Fantazii mám opravdu bujnou. Ráda si představuji, co by bylo kdyby. Fantazíruji nad tím, že jsem velmi bohatá a můžu si koupit co chci. Ve svém světě fantazie nikdo nikdy neumřel. Všichni jsou tam se mnou. Vedu dlouhé hovory se svým dědou a svými přáteli. Fantazie je opravdu mocná. Může se vám stát, že jednoho krásného dne zapomenete, který svět je ten reálný. Někdy se v noci probudím a přemýšlím, zda to byl pouze sen, nebo zda se mi to stalo. Někdy bych si přála, aby skutečnost byla jen fantazie, jindy aby fantazie byla skutečnost. Nevidím nic špatného na tom, že se sem tam vrhám do tohoto tajemného světa, kde nic nemá svůj řád, kde nejsou žádná pravidla. Udržuje mi to zdravou mysl, udržuje to můj optimismus, že může být lépe. Nakonec se totiž vždy vrátím do reálného života a plně si uvědomuji, že se musím snažit, že pro tu svoji vysněnou budoucnost musím něco udělat :)

A buďme upřímní, kde bychom byli, kdyby fantazie neexistovala. Kdyby všichni uvažovali jen reálně a vůbec nesnili. Co bychom si počali bez všech těch fantasy filmů a knih? Kam bychom se obraceli ve chvílích smutku a depresí? Takže se nebojte, sněte a fantazírujte :) :)


"Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama