Téma týdne: "Téma, o kterém nikdo nemluví"

7. března 2014 v 22:06 | Míša |  Téma týdne
Takových témat je!

Poslední dobou jsem sbírala témata na články, o kterých se podle mě moc nemluví, ale já o nich prostě mluvit chtěla.

Odstartoval to můj článek na téma Deprese, kde mi šlo hlavně o to, poukázat na dnešní trend mladých lidí, kteří o sobě prohlašují, že mají "depku" a málem se samovraždí, přitom většina z nich nemá ani páru o tom, co skutečná deprese je.

Pokračovala jsem článkem Sexualita, kde jsem se snažila říct, že homosexualita či bisexualita je prostě normální stav, žádná nemoc, nic, kvůli čemu, by někoho měli vystrnadit ze společnosti.

Teď možná trošku výjimka, poslední dobou se často skloňuje slovo Antikoncepce, pro mnoho žen úplně normální věc, běžná součást života. Poslední dobou se mluví o jejím škodlivém vlivu, atd... To je trošku boj s větrnými mlýny.

Týden na to jsem nakousla téma Obezita. Přijde mi, že je čím dál tím víc obezních dětí, ze kterých samozřejmě vyrostou většinou obézní mladiství a pak už se to s nimi veze do konce života. Samozřejmě to není příjemné. Okolí umí být zlé. Mnohdy sami jedinci jsou plní přesvědčení, že s tím nelze nic dělat.

Na mušku jsem si vzala i Alkoholismus, o kterém se podle mě sakra málo mluví. A řekla bych, že je to u nás docela vážný problém.

A zatím posledním zveřejněným článkem byl Stres, což není úplně téma, o kterém se nemluví, ale mnoho lidí trpí stresem a řekla bych, že je to celosvětový problém. Hodně lidí si s tím poradit neumí, spousta lidí končí na antidepresivech a jiných uklidňovacích látkách.

Pokud budete můj blog nadále sledovat, dočkáte se témat jako Dětská pornografie či Svoboda svědomí... a do budoucna dalších zajímavých témat.

Pokud mohu mluvit za sebe a naši domácnost, tak tématem o kterém se u nás doma nemluví je například můj otec, který odešel od rodiny, nakonec se rozhádal i se mnou a teď nejsme nijak v kontaktu. Dále je to moje minulost, především ta špatná. Pak taky moc neradi mluvíme o našich ex. Já například absolutně nemůžu vystát, když přítel o svojí bývalé přítelkyni mluví, nesu to opravdu špatně. Já sama se snažím o svých expartnerech mluvit co nejméně. Jen, když se to opravdu hodí.

Témat, o kterých se nemluví je opravdu hodně. Některá jsou důležitá, jiná méně. Je to na vás, zda je chcete přehlížet a dělat mrtvého brouka, nebo zda o nich chcete mluvit, zapojit se a případně je řešit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daenerys Daenerys | Web | 8. března 2014 v 9:42 | Reagovat

no ten stres to už s náma asi lepší nebude.. přispívá k tomu ten svět okolo jak je na každého vyvíjen nátlak aby byl co nejpřesnější, nejdokonalejší, nejrychlejší a podobně a z toho pak mají lidi stres.. jo ani já nejsem výjimka :-D

Jinak taky nerada mluvím o svých ex.. jako asi skoro každý, ale znám lidi, kteří se v tom, že mluví o svých ex vysloveně vyžívají a prakticky nemluví o ničem jiném, asi nemají nic lepšího na práci :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama