Červen 2014

Téma týdne: "Hlasy v hlavě"

19. června 2014 v 20:26 | Míša |  Téma týdne
Mám hlasy v hlavě. Mám jich hodně a mají svá jména! Jmenují se intuice, šestý smysl, svědomí, zkušenost, strach, vzrušení...

Tyto hlasy mi často našeptávají a radí mi. Když se v nějaké situaci rozhoduji, třeba zda je pro mě ta práce dobrá, objeví se a pomůžou mi se rozhodnout. Často se mnou mluví i svědomí. Několikrát, často, jsem se dopustila něčeho špatného, něčeho, čeho jsem později moc moc litovala a to se mnou pak svědomí promlouvá dlouhé hodiny, a v noci mě nenechá ani spát.

Já tyto hlasy v hlavě shledávám dobrými. Užitečnými. Jsem ráda, když se ozvou. Někdy dost nadávám. Když třeba mám skočit ze skály na skálu a ozve se strach, který mě nechce nechat skočit, řve mi v hlavě: neskákej.. a já pak třeba neskočím. Ale později jsem mu vděčná, jsem taková nešika, co kdybych zakopla, smekla se, nebo skočila málo a skončila dole na zemi? Je třeba pravda, že jsem o některé zážitky kvůli tomuhle přišla.. třeba jsem o něco byla ochuzena, ale čert to vem.

Já jsem ráda. Za všechno. Beru věci tak, jak přicházejí. Co se nestalo, se prostě stát nemělo a co se stalo, to se stalo, stejně minulost nikdo nezmění. Takže tak.

Miluju vás ;) Jen to jen život. Neberte to všechno tak vážně ;) A klidně si promlouvejte sami se sebou.. ;)

Maleficent

11. června 2014 v 10:06 | Míša |  Filmy

Zloba - Královna černé magie

Maleficent

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Romantický
USA / Velká Británie, 2014, 97 min


Snímek Zloba - Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní.

Můj názor:

Přesně takhle jsem si příběh o víle Maleficent představovala. Bylo mi jasné, že filmaři musí přijít s příběhem, který se ještě nevyprávěl, a tak jsem si představovala malou Maleficent jako hodnou usměvavou dívenku, které někdo zlomí srdíčko, tady to ještě posunuli o level výš, když ji ublížili i fyzicky, tím nejhorším, co se víle může stát. Ona pak samozřejmě mohla udělat jednu jedinou věc, stát se zlou a pomstít se. Tohle všechno bylo více než jasné. Pak ale uviděla ten blonďatý uzlíček radosti, těžko říct, zda viděla sebe, nebo se do té dívenky vážně jen zakoukala pro její krásu a roztomilost, a především nevinnost. Příběh si vyžadoval, aby až se nad Růženkou princ skloní a něžně ji políbí, nic se nestalo. Už při pohledu na Maleficent muselo každému dojít, co se musí stát. A také se stalo. Potom se ještě musel odehrát boj, protože přece holky nemohly jen tak odkráčet ruku v ruce do jasné duhy. Růženka zachránila Maleficent, vrátila jí dobro a lásku do srdce a taky ten jeden malý kosmetický detail ;) Sloučení království a vřesoviště a happy end. Klasika, předvídatelná, možná trošku nudná. Svůj účel to vážně splnilo, je to příběh o Maleficent, který skutečně ještě nikdo nevyprávěl. Nesmím opomenout krásné efekty, příroda zde byla vážně pěkně vykreslena, všechny kouzelné bytosti atd.. Takže dobrý, ale znovu to nejspíš vidět nemusím. Rozhodně to není film, který bych sjížděla každou neděli a nevadilo mi vidět to milionkrát po sobě.

Téma týdne: "Píšu ti"

9. června 2014 v 12:05 | Míša |  Téma týdne
Ahoj,

jak se máš? Já vím, je to klišé. Každý začíná větou: Jak se máš? Já dobře. Jenže mě nic lepšího nenapadlo, víš. Tak doufám, že se máš dobře. Já jo. Dlouho jsme se neviděli a hodně se za tu dobu změnilo a stalo.

Tak například jsem odmaturovala, hned po škole jsem získala práci snů, ze které jsem po pár měsících ale odešla, protože z práce snů se stala noční můra. Dostala jsem se z hodně ošklivého rozchodu, celý rok jsem se z toho vzpamatovávala. A potkala jsem jeho, toho nejlepšího! Jsme spolu moc šťastní. Momentálně bydlíme v Přelouči. V našem bytě, víš. Trošku jsme ho předělali. Konečně jsem mámu donutila zrušit tu hroznou šatnu :D Takže se jí teď všude válí oblečení :D Ale můj pokoj teď vypadá báječně. Pryč šli všechny plakáty, všechny obrázky. Komplet jsme vymalovali, světle žlutou! Vypadá to prostě krásně, tak svěže, dospěle, nevěříš, viď?! :D Pořídili jsme si krásnou velkou postel, konečně už mě nebolí záda! Je to paráda. Taky jsme si pořídili velkou televizi, je to fakt bájo. Starou jsme dovezli na chatu, tam vlastně skončila i moje stará postel :D

Taky jsme se doma zbavili koberců a všude máme lino :) Vypadá to moc pěkně. Do kuchyně jsme si pořídili nový nábytek, ledničku, určitě by se ti to líbilo. Pořád je to ten starý komunistický byt, ale jsem v něm teď hrozně moc spokojená. Hlavně jsem tu s Ondrou. On je vážně skvělý. Je ti v hodně věcech podobný. Někdy, když mluví, slyším jakoby tebe. Asi byste si rozuměli, u cigarety byste si vyprávěli veselé historky. Jsem s ním vážně šťastná. Jezdíme na výlety, bere mě do kina, na jídlo. Teď jsme si koupili auto. Forda Focuse, v takové zelenkavé barvě. Je to šíleně dlouhé auto! :D A má pěkně lehký zadek, to jsme nedávno zjistili, když jsme v jedné "debilní" zatáčce dostali smyk. Ale jsme v pohodě, neboj ;) Měli jsme štěstí, oba jsem vylezli téměř bez škrábance ;) Taky hodně jezdíme na chatu. Předěláváme to tam, hlavně venku. Je potřeba tam dodělat snad milion věcí. Ondra dodělal střechu, zbavil se těch kamenných podpěr, víš, kolem záhonků a tak. Teď budeme snad dodělávat verandu. Jezdíme tam moc rádi. Je tam klid, grilujeme, válíme se. Konečně jsem našla někoho, kdo tam se mnou rád jezdí :) Taky často jezdíme k Ondrově rodině, jsou hrozně moc fajn. Společně s Ondrou jsem dostala vážně skvělou rodinu :) Jsou moc hodní, příjemní. Jezdím tam ráda, vždy mě to naplní takovou příjemnou energií, neumím to popsat, ale určitě mi rozumíš.

Teď o víkendu jedeme na Votvírák. To je ten festival, který otevírá sezónu, víš. Moc se těšíme :) Vloni jsme tam spolu byli poprvé, byli jsme spolu krátce, tak na to máme celkem fajn vzpomínky :D Tak snad letos to bude ještě lepší. Jede nás větší skupina, plánujeme, jak si k sobě dáme stany, budeme pít, jíst.. :D Ty víš, že já tyhle akce miluju. Hrozně ráda vzpomínám na osady :) Když se prostě slezla kupa lidí a byla zábava :) Na to mám opravdu krásné vzpomínky.

V létě bychom chtěli jet do kempu do Ádru, nebo do Turnova, vzpomínáš si, jak jsme tam spolu byli? Jak jsme hledali Klokočské skály? :D ta historka dodnes baví spoustu lidí :D Bylo tam moc krásně, tak bych tam Ondru chtěla vzít :) K moři se letos nejspíš nepodívám. Možná koncem srpna či začátkem září do Španělska, ale to vůbec není jisté.. Tak uvidíme. Pro nás je teď přední auto a chata, takže na moře holt není. Taky šetříme, protože bychom chtěli brzy jít do svého. Nejlépe do domečku, něco se rýsuje, ale nechci to zakřiknout.. to ti kdyžtak povyprávím jindy.

Tohle všechno ti píšu z jednoho prostého důvodu, i když jsme se hrozně dlouho neviděli, ani spolu nemluvili, tak chci, abys věděl, že se mám dobře a jsem šťastná. A i když se mezi námi stala spousta špatných věcí, tak tě mám prostě ráda. Jsi kus mě, nebo já jsem spíš kus tebe.. a hrozně moc se mi stýská.

Snad se máš taky dobře.
S láskou
Tvoje dcera

X-Men: Budoucí minulost

6. června 2014 v 13:06 | Míša |  Filmy

X-Men: Budoucí minulost

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný
USA, 2014, 132 minZmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce "hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James MacAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti.

Můj názor:

Dlouho jsem přemýšlela, co napíši, u této recenze je pro mě hodně těžké si udržet objektivní názor. Chtěla bych předně říct, že X-Meni jsou pro mě srdcová záležitost. Já vím, tuhle větu používá hodně lidí, ale hodně z nich mylně. Každý kdo viděl všechny filmy a líbili se mu, hned tvrdí, že je to srdcovka. Já jsem to posunula na další level. Nejen, že jsem viděla asi milionkrát všechny filmy, prostudovala jsem je od předu dozadu a pozpátku. Načetla jsem si snad všechny informace co šli, komiksy, také nejrůznější teorie od fanoušků. Prostě nastudovala jsem co se dalo, charakteristiky jednotlivých postav, děje, všeho. Nad X-Meny jsem strávila mnoho času, opravdu mnoho a hodně jsem pátrala po všem okolo nich. Proto se vůbec nestydím, když píši, že jsou mojí slabinou, mojí srdcovou slabinou. A proto nejspíš nikoho nepřekvapí, že jsem u Budoucí minulosti brečela jak želva. Těch momentů k pláči tam bylo tolik! Nejlepší asi bylo, když jsem na Raven mířící na Traska křičela, aby byla jiná, aby toho ďábla v sobě ovládla a změnila svět. Samozřejmě, živá Jean, to už jsem absolutně nevěděla, jak se mám ovládnout a zklidnit. Uplynula téměř hodina od mého shlédnutí filmu a pořád se nedokážu uklidnit. Emoce mnou prostoupily, tak moc! Musím říct, že pro mě osobně to byl zatím nejlepší díl. Je pravda, že jsem čekala něco trošku jiného, špatně jsem to pochopila, myslela jsem si, že tam bude větší spolupráce mezi mladšími a staršími, ale do minulosti se vrátil jen Logan, což mě trošku zklamalo, ale jak říkám, to byla má chyba. V podstatě se tak skoro celý film odehrával v minulosti, z budoucnosti či přítomnosti, bylo jen pramálo scén, především to byly scény, kde byli zabarikádovaní a čekali na smrt. Vidět umírat moje milované osobnosti bylo strašné! Samozřejmě, už od začátku filmu se dalo předpokládat, jak to dopadne. Ale, tady je právě ta moje neobjektivita, u každého jiného filmu bych snímek zavrhla a byla naštvaná tou předvídavostí, X-Menům musím odpustit. Snad i proto, že jsem nečekala, že se minulost změní až tak moc. Některé, kteří se vrátili bych prostě nečekala. Plus je i za to, že po těch všech letech jim neschází inspirace. U každého nového dílu čekám, kdy z toho začne být blbost. Co si budeme povídat, většinou u všech filmů, které mají víc než tři díly, to začíná být průser. X-Menům se ovšem zatím daří, ba naopak, oni se ještě zlepšují! Děj filmu je na jedničku, na začátku vás vtáhne do sebe a až do konce vás nepustí. Efekty, jako vznášející se hřiště a podobně, jsou jako vždy dobře zvládnuté. Hereckým výkonům taky nemám co vytknout, není tu nikdo, o kom by se dalo říct, že jeho výkon je průměrný, nebo snad podprůměrný. Není tu žádná postava, která by vyloženě zaostávala či kazila dojem celého filmu. Na závěr bych chtěla říct, vám všem, kteří jste X-Meny nepolíbení, teď je ta pravá chvíle to změnit ;) Takže pokud jste udělali tu chybu, a X-Meny vynechali ze svého seznamu viděných filmů, můžete to napravit.

"Jen proto, že někdo klopýtne, nebo ztratí směr, neznamená to, že je ztracený navždy.
Občas všichni potřebujeme trochu pomoci."Raego feat. Viktorie Krásná - DOKONALÁ

5. června 2014 v 20:31 | Míša |  Muzika


Dokonalá - nalá - nalá,
dokonalá - nalá - nalá,
s tebou jsem dokonalá - nalá - nalá,
dokonalá - nalá - nalá,
s tebou jsem dokonalá.

Uteče ňákej pátek, co jsem bejval ten drzej cápek,
co na nic nesáhne, za to všechno v ruce má hned,
znáš mě, ale nechápeš, co tě ke mně táhne,
nechci zářez, chci čas, vepsat ti do tváře řádek.
Třeba ti přijde, že jsi má další postelová krádež,
jestli budu lhát v mých představách ležíš na zádech,
možná tu před tebou, ale ty nejsi ten jeden nádech,
proto chci ohýbat tví jméno ve všech sedmi pádech.
Budu se dívat, i když předvedeš jen levný drama,
až zhasnou jeviště, nezůstaneš na sále sama,
než aby tleskaly, mí ruce chtěly dřív jen sahat,
teď je z nich náruč až jednou budeš ke dnu padat.

Snad se mi zdáš, tak sama sebe se ptám,
zda je to zázrak nebo zase jen sním,
tak jsem začala snít, dýchat a pro tebe žít,
tohle je láska, a to nic nezlomí.

Dokonalá - nalá - nalá,
dokonalá - nalá - nalá,
s tebou jsem dokonalá - nalá - nalá,
dokonalá - nalá - nalá,
s tebou jsem dokonalá.

Chci tě svlíknout, vidět tě citem nahou,
milovat tě nazdobenou, obdivovat i slabou,
dřív bych za sebou ty dveře k tobě radši zabouch,
teď nechápu, že tě chci víc, každou další vadou.
Nelam si hlavu, za to jednou tu mojí přejde,
zůstávám, protože tvůj krok tím mojím pořád hejbe,
nelam si hlavu do čeho se tvoje krása vejde,
to, co máš uvnitř, se v mém nitru stejně jednou sejde.
Neřeš mí oči, vyhlížely dřív jen nohy z novin,
chtěl jsem to po mým tak jsem lovil vitrínový klony.
Zrcadlům nevěř, jenom strach je třeba dolů shodit,
ne to tělo, jde o pocit, ten mi pomoh tohle složit.

Snad se mi zdáš, tak sama sebe se ptám,
zda je to zázrak nebo zase jen sním,
tak jsem začala snít, dýchat a pro tebe žít,
tohle je láska, a to nic nezlomí.

Dokonalá - nalá - nalá,
dokonalá - nalá - nalá,
s tebou jsem dokonalá - nalá - nalá,
dokonalá - nalá - nalá,
s tebou jsem dokonalá - nalá - nalá,
dokonalá - nalá - nalá,
s tebou jsem dokonalá - nalá - nalá,
dokonalá - nalá - nalá,
s tebou jsem dokonalá - nalá - nalá,
dokonalá - nalá - nalá,
s tebou jsem dokonalá - nalá - nalá,
dokonalá - nalá - nalá,

s tebou jsem dokonalá.

5. června 2014

5. června 2014 v 9:55 | Míša |  Deník
Ahoj, ahoj, ahoj :)

Novinky z mého života? Hmm... tak nejhlavnější asi je to, že jsme opět čtyři :D Já, Ondra, Princezna a Fordík :) :D Pro nechápavce, Princezna je morče a Fordík je naše autí, které máme opět zpátky doma ;) No, průser je, že se momentálně v autě dost bojím. V každé začátce se mi svírá žaludek, nevím co s tím, hodně s tím bojuji, tak doufám, že to překonám. Každopádně, za volant mě už nejspíš nikdo nedostane, řídit prostě nechci a nebudu.


Jinak se máme fajn. Teď o víkendu se snad opět vydáme na chatu, mělo by být hezky, tak si užijeme príma víkend.. já se snad opálím :D Vedle Ondry vypadám jako totální sejra. On je prostě fakt hnědej, doslova černej.. :D Ze střechy má tak nádhernou barvu a já vedle něj totálně vyblitá :D

Jinak, pro blog momentálně píšu dvě recenze na filmy: Maleficent a X-Men Budoucí minulost, a v záloze mám ještě filmy jako Něžné vlny, Amazing Spiderman 2, Cavemen, A Birder's Guide to Everything, Endless love.. a další shlédnuté filmy, ale bohužel se nějak nemůžu dokopat k napsání těch pár řádků, co si o filmech myslím..
Připravuji článek o seriálech, spousta jich skončila, spousta začíná, tak bych to chtěla nějak sepsat, hlavně ty nové, na které se můžete těšit, aby vám jakože neutekly :P
Chystám také něco s kosmetikou, mám tu dost novinek, některé už otestované, některé nikoliv, ale zaslouží si pozornost :)


Jinak pro vás pořád novinky sleduju, ať už ty filmové, seriálové, kosmetické, módní. Sepisuji články, aby alespoň jednou za týden nějaký vyšel. No, snažím se :) Nudu nezažívám, to fakt ne :D

Tak se mějte prima ;)

Labrinth feat. Emeli Sandé - Beneath Your Beautiful

2. června 2014 v 15:14 | Míša |  Muzika

Říkáš všem klukům ne
dělá ti to dobře, jo
Vím, že jsi mimo moji ligu
ale to mě nezastraší, to ne
Dělalas to už tak dlouho
Nemohla bys přestat, ani kdyby ses snažila
Postavila sis hradby tak vysoko
aby na ně nikdo nemohl vyšplhat
Ale já to zkusím

Nechala bys mě nahlédnout pod svoji krásu
Nechala bys mě nahlédnout pod svoji dokonalost
Svlékni si to, děvče
svlékni si to, děvče
chci vidět dovnitř
Nechala bys mě nahlédnout pod svoji krásu
dnes večer

Pouštíš všechny holky k vodě
Dělá ti to dobře, ne?
Ale v zákulisí téhle tvé show
jsem slyšela říkat hlas: "Prosím, neubližuj mi."
Dělals to už tak dlouho
Nemohl bys přestat, ani kdyby ses snažil
Postavil sis hradby tak vysoko
aby na ně nikdo nemohl vyšplhat
Ale já to zkusím

Nechal bys mě nahlédnout pod svoji krásu
Nechal bys mě nahlédnout pod svoji dokonalost
Svlékni si to, kluku
svlékni si to, kluku
chci vidět dovnitř
Nechal bys mě nahlédnout pod svoji krásu
dnes večer
Oh, dnes večer

Nahlédnout pod, nahlédnout pod
já...
já...

Vylezu až na vrchol tvé věže ze slonoviny
chytím tě za ruku a pak skočíme přímo dolů
Budeme padat, padat
ale to je v pořádku
protože budu s tebou
Chci jen milovat

Nechala bys mě nahlédnout pod svoji krásu
Nechala bys mě nahlédnout pod svoji dokonalost
Svlékni si to, kluku
svlékni si to, děvče
protože chci vidět dovnitř
Nechala bys mě nahlédnout pod svoji krásu
dnes v noci
Oh dnes v noci, nahlédnout pod tvoji krásu
Oh dnes v noci, nejsme perfektní, nejsme perfektní
Nechala bys mě nahlédnout pod svoji krásu

dnes v noci