Srpen 2014

Proč u mužů vítězí zlé ženy?

30. srpna 2014 v 14:00 | Míša |  Články
Jejich tajné zbraně jsou odhaleny!

Neposlušné holky měly před těmi hodnými vždy navrch. V čem spočívá jejich kouzlo? Teď se od nich můžeme pár fint naučit.


Muži vědí, na čem s ní jsou

Semetriky mají otěže v rukou hned ze začátku vztahu. Nešetří ani scénami a ultimáty. Jenže pánové, když jsou zamilovaní, to neřeší. Hysterky si taktéž neberou servítky a dávají hlasitě najevo svůj nesouhlas. Jejich chování a reakce se nemění ani po čase, a to mužům vyhovuje. Už předem vědí, co je ve které situaci čeká. A tak si najdou metodu, jak na to reagovat, a nemusejí zvládat nic překvapivého.

Citové vydírání

"Potřebuji tě, bez tebe to nezvládnu!" Tato slova často v kombinaci s výhružným tónem naoko signalizují ženinu zranitelnost a závislost na muži. A pánové rádi o své vyvolené pečují a starají se. Ovšem v ten moment také vstupují do bludného kruhu - žena si je obmotává a jim to (nic netušícím) imponuje.


Zlá holka ví přesně, co chce

Muži mají rádi věci jasné a přímé. Netíží je tak pochybnosti a zbytečné úvahy. A hysterka si o ně od plic řekne. Muž to chápe tak, že jasně sděluje fakta, tudíž nemusí hledat skrytý význam jejích slov.

Semetrika nepožaduje rozhodnutí ani řešení

Zpravidla mužům natvrdo sděluje, co má udělat, a jemu tak odpadne starost s rozhodováním. Zkrátka to udělá, a má klid. Takové ženy rády rozhodují a málokdy je jim něco jedno. Mužům naopak dost věcí jedno je a neradi rozhodují. Dokonalá rovnováha, no ne? Semetriky umějí také dobře zamaskovat, kdo s nápadem (příkazem) přišel. Podá to takovým způsobem, že má muž nakonec pocit, že mu pomáhá v jeho vlastním těžkém rozhodování. Ani ho nenapadne, že ve vztahu nemá žádné rozhodovací právo.


Ona je tak vášnivá

Ženy-semetriky jsou výbušné a temperamentní. A to muže přitahuje. Chtějí takovou mít, připadá jim sexy. Stinné stránky po čase objeví také, ale vypadá to, že raději budou mít horkokrevnou ženušku než unylou vílu. Temperament se totiž promítne do více oblastí. Nejen do hádek, ale také do ložnice. S takovými dámami se pánové holt nenudí.

28. srpna 2014

28. srpna 2014 v 17:53 | Míša |  Deník
Ták, dneska si povíme o tom, jak je hrozně frustrující mít svůj osobitý styl a žít ve městě, kde se to prostě nenosí. Tady potkáte džíny, tílko a tím to končí. Cokoliv jiného je tu naprosto nepřípustné. To bolí.. zlatý Londýn, Paříž, Las Vegas :D
Abych to vysvětlila, pokud jde o můj pracovní život, tak jsem si musela zvyknout na určitou formálnost. Z holky v keckách se stala dáma v kostýmku a s podpatky :( Bohužel jsem si jako svoji životní cestu vybrala job v ekonomickém směru, a většina mi dá za pravdu, že v lepších kancelářích nemůžete dělat v džínách a tričku s obrázkem. A proto můj pracovní úbor jsou kostýmky, sukně, podpatky, halenky.. A proto když to jde, sahám po úplně opačném oděvu :) Mohla bych se nafintit a jít si s přáteli sednout za dámičku, ale já nechci.. ve svém volném čase chodím jako vandrák :D Džíny, tílko, kecky.. možná to některým lidem už přijde, jakože nemám málem co na sebe :D protože kdo mě nezná v mém pracovním životě, tak si myslí, že jsem nevyzrálá puberťačka :D Což mi ale nevadí vůbec, protože já tenhle druhý život miluji :) Je mi tak dobře :) Mým druhým způsobem vyjádření jsou pak crazy kousky :D Jako trička se seriály, barevné šortky, legíny, návleky, šátky... :) Když to prostě jen trochu jde, tak volím na sebe cokoliv, co bych si neměla brát do práce :) A to mě osvobozuje :)


Umím si představit, co se honilo v hlavách těch dam, které jsem dnes potkala v tomto outfitu :D Ale musela jsem se smát :D Zvlášť, když mě jedna dáma přejela dost nelibě pohledem od kecek až po vršek hlavy :) Hele, já vím, že občas vypadám prostě divně :D a že těmito legíny jsem to už možná trochu přepískla :D ale o tom to právě je! Mám to ráda.. a myslím, že nikdo nemá právo mi to brát ;) Nechodím tak denně. Nosím dvě tváře :)
Dnešní make-up:
 • Krém Mixa - 24 h vyživující krém proti vysušování pleti
 • Fashionista - Flawless Primer - báze
 • Skin79 - Super BB - Whitening (fialový)
 • Stíny Sleek - I Divine in Storm - tmavě hnědý odstín
 • Řasenka Maybelline - Rocket volum
 • Lesk na rty Paese
 • Rtěnka Miss Sportty - odstín 052
A na závěr:
Obvykle Coca colu nekupuji, ale tahle mě v obchodě na první pohled zaujala :) Život je prostě návykovej :) Vykouzlilo mi to úsměv na tváři :)

Moje obvyklé-neobvyklé odění:

..... a mnoho dalších :) :)

Strážci Galaxie

27. srpna 2014 v 19:00 | Míša |  Filmy

Strážci Galaxie


Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2014, 122 min


V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů - Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie

Můj názor: Já vůbec nevím, co říct. Jak někdo mohl napsat, že je to nejlepší Marvelovský film?? Vy jste ty filmy neviděli? Něco tak strašně průměrného jsem nečekala. I am Groot bylo bezpochyby to nejlepší na celém filmu. Asi si za to můžu sama, že jsem čekala víc. Dvě hodiny jsem jen seděla, koukala, nenudila se, ale ani nebavila. Neáchala jsem, ale ani se mi nechtělo zvracet. Dvě hodiny, které prostě uplynuly a nic mi nedaly, ani nevzaly. Na další díl, který určitě bude, se podívám, ale netěším. Takže jo, vidět byste to měli, ale nepotřebujete to :D Pochopili? :D

Zoe Saldana, Chris Pratt, Dave Bautista

Chris Pratt

Zoe Saldana

Glenn Close

Karen Gillan

Benicio Del Toro

Karen GillanOblíbená vlasová péče

27. srpna 2014 v 17:35 | Míša |  Kosmetika

GARNIER FRUCTIS - ŘADA COLOR RESIST
Garnier Fructis - Color Resist - Posilující šampon pro barvené a melírované vlasyTrvající lesk čerstvě barvených vlasů, 10 týdnů ochrany barvy.

Je tvoje barva zářivá první den po obarvení, ale postupně se vymývá, ztrácí lesk a tvoje vlasy se vysušují?
Zažij po umytí pocit čerstvě barvených vlasů. Nové složení obohacené o olej z lněných semínek, který pomáhá chránit barvu, a extrakt z bobulí Acai, známý pro své vyživující vlastnosti. Výsledek: Tvoje vlasy jsou zářivé jako první den po barvení.

Cena: 400 ml za 99,- Kč (dá se ale krásně sehnat ve slevách ;))

Garnier Fructis - Color Resist - Posilující balzám pro barvené a melírované vlasyDvojí účinek: výživa + odolnost. Pro dlouhotrvající barvu.

Složení obohacené o olej z hroznů a extrakt z bobulí Acai intenzivně vyživuje a chrání Vaši barvu. Vaše vlasy budou vyživené, chráněné a barva vydrží po delší dobu. Barvené vlasy budou zářivé, lesklé a jemné.

Cena: 200 ml za 89,- Kč (také se dá sehnat ve slevě či akci ;))

Garnier Fructis - Color Resist - Péče pro ochranu barvyKrémovo-gelové složení obohacené olejem z lněného semínka a UV filtrem se rozpouští ve vlasovém vláknu, intenzivně ho vyživuje a chrání barvu uvnitř vlasu. Vlasové vlákno se zdá být okamžitě jemnější, barva je na pohled oslnivě zářivá a vlasy jsou neobyčejně hebké na dotek.
Výsledek: Intenzita barvy je zachována po dobu 10 týdnů, tvoje vlasy jsou hedvábné na dotek a intenzivně září.

Cena: 200 ml za 99,- Kč

Garnier Fructis - Color Resist - Blond BoosterMá tvoje milovaná blond žluté tóny a ztrácí lesk?
První obohacující péče od Garnier pro blond vlasy. Bojuje se žlutými tóny, posiluje lesk a odstín vlasů je svěží jako po obarvení.
Intenzivní péče obohacena o neutralizační barvivo:
 • Fialové barvivo, speciálně vybráno pro neutralizaci žlutých tónů, posílení a oživení blond odstínu
 • Intenzivní péče, která vyživuje a dodává vlasům lesk
Výsledek: Tvá blond barva vypadá opět zářivá a oslnivá jako po obarvení. Máš pocit pružných, jemných a hebkých vlasů.
Aplikujte jednou nebo dvakrát týdně místo běžného kondicionéru. Nechte působit 5-10 minut pro intenzivní účinek.

Cena: 150 ml za 99,- Kč


Já obecně miluji výrobky značky Garnier, na vlasy, na pleť... Tato řada vlasových výrobků přišla právě včas, zrovna jsem se odbarvila na blond, když se u nás objevila, neváhala jsem a celá mi v pěkné akci skončila v košíku :) Jsem moc spokojená, je krásné, když vám drógerková péče tak hezky pečuje o vlasy :) Nic drahého, dostupné komukoliv!
Nejprve si šamponem umyji vlasy, poté dám balzám - po minutě opláchnu, poté péči o ochranu barvy - tyhle tři věci používám vždy! A jednou či dvakrát do týdne (jak si vzpomenu) dávám ještě poté Blond booster, píšou sice, že se má použít místo balzámu, ale já to používám takto. A musím říct, že moje vlásky si vážně libují. A barva skutečně vypadá jako právě po barvení.GARNIER FRUCTIS - ŘADA OIL REPAIR 3
Garnier Fructis - Posilující šampon - Oil Repair 33 oleje - oliva, avokádo a karité
Velmi suché vlasy, hrubé na dotek
Intenzivně regeneruje a vyživuje, proti poškození vlasů

Jsou vaše vlasy velmi suché, hrubé na dotek a bez lesku? Chybí jim hebkost?
Tři oleje pronikají do vlasového vláka a vyživují vlasy zevnitř:
 1. Olivový olej: intenzivně vyživuje vlasy
 2. Avokádový olej: dodává pružnost
 3. Olej z karité: pro vlasy hebké na dotek
Cena: 250 ml za 79,- Kč

Garnier Fructis - Posilující balzám - Oil repair 33 oleje - oliva, avokádo a karité
Suché, poškozené vlasy
Intenzivně regeneruje a vyživuje, pro snadné rozčesávání

Jsou vaše vlasy vysušené, poškozené a bez lesku? Chybí jim hebkost?
Tři oleje pronikají do vlasového vlákna a vyživují vlasy zevnitř:
 1. Olivový olej: intenzivně vyživuje vlasy
 2. Avokádový olej: dodává pružnost
 3. Olej z karité: pro vlasy hebké na dotek
Cena: 200 ml za 79,- Kč

Garnier Fructis - Okamžitá péče - Oil Repair 33 oleje - oliva, avokádo a karité
Suché, poškozené vlasy
Regeneruje a vyživuje; hebké, měkké a lesklé vlasy

Složení obohacené o 3 vyživující oleje proniká do vlasového vlákna, pomáhá ho regenerovat a vyživovat. Péče obsahuje olivový olej pro zvýraznění lesku, avokádový olej pro poskytnutí pružnosti a olej karité, který dodá tvým vlasů, hebký dotek.
Na dotek cítíš okamžitou změnu, povrch tvých vlasů je rovnoměrně hladký a neuvěřitelně hebký.

Cena: 200 ml za 99,- Kč

Tuto řadu jsem nejvíce ocenila po návratu od moře. I přes veškerou snahu jsem se vrátila se suchými vlasy. Doslova plakaly! Stačilo pár umytí těmito přípravky a vlásky se vrátily do původního stavu :) Je tedy pravda, že pár dní před odjezdem k moři jsem se odbarvila, pro rýpaly, já moc dobře vím, že se to nemá. Jenže já netušila, že někam poletím ;)
Používám vždy všechny tři výrobky, nejprve šampon, poté balzám - po minutě smyji, poté okamžitá péče - zase minutu a smyji. A i tady si vlásky libují :) Jejich hebkost, lesklost a zdravost je opravdu vidět na první pohled :)

A aby to bylo úplně nejlepší, tak tyto dvě sady střídám :) Už to tak praktikuji několik měsíců a je to bomba :) Do jiné péče se mi absolutně nechce a nejspíš dlouho chtít nebude :)

Nákupy

25. srpna 2014 v 15:00 | Míša |  Kosmetika
Moje dnešní nákupy byly víc než rychlé :) Šla jsem od lékařky a bohužel mám cestou drogerii, no, neodolala jsem, i když mám víc než velkou stopku a nakoukla jsem dovnitř.. měla jsem v košíku pár krémů, sprchových gelů, laků na vlasy a šamponů, no, všechno jsem to postupně vracel zpět do regálů :D :D Paní na mě koukala jak na debila :D

Nakonec jsem vzala barvy na vlasy, protože i když mám stopku, vlasy si barvit musím, to prostě nejde přestat, nesnáším odrosty! Takže mi v košíku uvízlo tohle:


Úplně vlevo je teď moje stálice - Syoss 8-6 Světle plavá
 • Permanentní barva na vlasy s intenzivními barvicími pigmenty pro dlouhotrvající intenzivní barevný výsledek, profesionální krytí šedin, zdravě lesklé vlasy, světle plavý odstín 8-6 dodá vašim vlasům zářivou blond barvu se zlatými odlesky, vysoce účinná receptura vlasových barev SYOSS uzavírá intenzivní barvicí pigmenty hluboko uvnitř vlasu pro dosažení dlouhotrvající barvy plné lesku s extra péčí díky Nutri-Care komplexu, příjemná nedráždivá vůně při nanášení, profesionální kvalita-profesionální výsledky

Obecně jsem s touto řadou barev spokojená, měla jsem i nějakou hnědou a rezatou a opravdu spokojenost. Barvička na vlasy chytne pěkně, dlouho vydrží krásně lesklá, a když se jí trošku pomůže balzámem, kúrou atd. tak vydrží ještě mnohem déle. S novou řadou Garnier na barvené vlasy vydrží opravdu několik týdnů.. Jen kdyby mi tak rychle neodrůstaly vlasy :( Já jsem přírodní bruneta a musím říct, že mi tahle barvička perfektně sedla a co je podstatné, nemusím odrosty nejprve odbarvovat, krásně obarví i hnědé vlasy na požadovanou barvu :)

Pro představu fotka z jedné akce.. :)

A ještě jedna, i když tady trošku zkresluje světlo :D

Naopak tyto dvě jsou pro mě naprosté novinky. Buď jsem si jich v obchodě nevšimla, nebo to jsou novinky.. to vážně nevím.

Značka je opět Syoss - 7-58 Vanilkově plavý a 10-51 Kristall Perlblond

Syoss Mixing Colors společně vytvořili a testovali přední kadeřníci. Jedná se o první řadu barev na vlasy profesionální kvality, které si můžete sami namíchat, a docílit tak dokonale harmonických, fascinujících barev. Barvy Syoss Mixing Colors se snadno používají, jelikož odborníci na péči o vlasy značky Syoss vybrali harmonické, vzájemně kombinovatelné odstíny, které na pultech obchodů běžně nenajdete. Samozřejmostí je profesionální krytí šedin.
U každého odstínu profesionální kadeřníci vybrali bohatý základní tón, a zároveň intenzivní módní tón s vysokým obsahem pigmentů. Tyto složky jednoduše smícháte, čímž vytvoříte fascinující směs zářivých barev s odlesky. Můžete se spolehnout na to, že výsledný odstín bude jako z kadeřnického salonu. Navíc si ho můžete dopřát v pohodlí domova a zaplatíte jen zlomek ceny!
Syoss Mixing Colors při barvení zároveň pečují o vaše vlasy, které jsou díky tomu dokonale hladké jako ze salonu. Bohatý krémový balzám vlasy uhladí a zafixuje v nich barvu. Díky tomu budou vaše vlasy plné zdravého lesku a jejich dlouhotrvající zářivé odstíny krásně vyniknou.
Unikátní nový koncept Syoss Mixing Colors si u žen získal velkou oblibu především díky intenzivnímu, dlouhotrvajícímu a přirozeně vypadajícímu výsledku barvení a profesionálnímu krytí šedin.

Jsem opravdu zvědavá a moc se na tyto dvě barvičky těším :) :) V několika dalších měsících vás budu určitě informovat, jak to moje barvení dopadlo.
Ještě bych ráda řekla, že se barvím sama doma, už od 14ti let jsem nebyla u žádné kadeřnice, ani na stříhání. ;)

Ještě jsem kupovala příteli šampon, ale ten tu zveřejňovat nebudu, protože jsem se rozhodla, že tu vůbec nebudu zveřejňovat jeho věci atd. Vím, že mezi hodně oblíbené články patří ty o kosmetice přítele, maminky, tatínka.. psa.. :D ale tohle je můj blog, já ho píšu pod svým vlastním souhlasem, zatímco přítel s tím nesouhlasil, nezačal psát o sobě blog, věřím, že kdybych se ho zeptala, tak by odvětil něco, jakože mu to jedno, ať si to jeho klidně nafotím a popíšu :D (kosmetiku lidi!), ale já prostě nechci.. je to jeho soukromí ;)

A ještě mi v košíku přistála bylinná mast - Třezalka tečkovaná


Musím přiznat, že na masti jsem hrozná.. mám jich hrozně moc.. Mažu si snad všechno, co jde :D Než jdu spát, tak mám šíleně dlouhou proceduru, co musím všechno udělat a namazat :) Třezalku mám poprvé, někdo mi ji kdysi doporučil a já si teď vzpomněla. Prý je skvělá na popáleniny, infekce, plísně, popraskanou kůži, jizvy, ekzém.. Třezalka je známá jako přírodní antibiotikum a přírodní intidepresivum. Má hojivý, antibiotický a protizánětlivý účinek. Použití: při popáleninách, kůže spálená sluncem, špatně se hojící rány, infekce, infekční a hnisavé rány, hemeroidy, plíseň na nehtech, plíseň na kůži, popraskaná kůže, popraskané paty, praskliny, jizvy, strie, vyrážka, ekzém... Takové nic moc věci, ale znáte to, říznete se, nebo se spálíte.. já třeba mívám vyrážku po epilaci, či po sekání trávy.. Ono se to hodí a jako když se najde, když se něco stane :)

Tak to je pro dnešní nákup vše :) :)

James Blunt - Heart To Heart

24. srpna 2014 v 19:51 | Míša |  Muzika


Jsou doby, kdy nevím, kde stojím
Někdy
Kvůli tobě se cítím jako kluk a ne jako chlap
Někdy
Jsou doby, kdy se na mě neusměješ
Někdy
V noci jsem vzhůru a chvíli si dělám starosti
Oh Oh

Je to v pořádku, protože vím
Že záříš dokonce i v deštivý den
Mohu najít tvoji svatozář
Která mě navede kamkoli, kde spadneš
Pokud potřebuješ ruku, která by tě držela
Přiběhnu
Protože mně a tebe
do smrti nic nerozdělí
Měla bys vědět
Díváme se z očí do očí
Ze srdce do srdce

Jsou doby, kdy pláču, protože ty neuroníš ani slzu
Někdy
Tvoje mysl je daleko, ale tvoje tělo je tady
Někdy
Jsou doby, kdy jsem procházel tvými dveřmi
Někdy
A myslel na to, že bych tě už víckrát neviděl
Oh Oh

Je to v pořádku, protože vím
Že záříš dokonce i v deštivý den
Mohu najít tvoji svatozář
Která mě navede kamkoli, kde spadneš
Pokud potřebuješ ruku, která by tě držela
Přiběhnu
Protože mně a tebe
do smrti nic nerozdělí
Měla bys vědět
Díváme se z očí do očí
Ze srdce do srdce

Oh Někdy

Kdekoli spadneš
Pokud potřebuješ ruku, která by tě držela
Přiběhnu
Protože mně a tebe
do smrti nic nerozdělí
Měla bys vědět
Díváme se z očí do očí
Ze srdce do srdce

Mohu najít tvoji svatozář

Která mě navede kamkoli, kde spadneš

Zůstat, nebo odejít?

23. srpna 2014 v 14:00 | Míša |  Články

Pár (nesmyslných) důvodů, proč s ním chtě nechtě zůstat, se vždycky najde. I když jste nešťastná.


Všichni okolo jsou zadaní

Být jako jediná z kamarádek single pro vás není přijatelné? Jak ale chcete objevit toho pravého, když nejste schopná pustit staré záležitosti k vodě? Zamyslete se, co všechno jste vztahu obětovala, a pusťte se do nových zážitků a věcí. Zorganizujte si svůj volný čas, a život vás bude zase více těšit. Při nových aktivitách se mnohdy i vztahy navazují lépe!

Dobří muži jsou všichni zadaní

Svobodných, krásných i chytrých mužů je na této planetě spousta. A my máme navíc možnost si vybírat. Stačí jen sundat černé skeptické brýle a podívat se pravdě do očí. Podnikejte výlety, choďte na nová místa, seznamujte se s kamarády kamarádek... Nevzdávejte se! Jak by to pak na světě vypadalo, kdybychom se všichni tvářili zatrpkle?


Už jsme spolu dlouho

Zvyk je železná košile, v tomto případě také velmi těžká. Prožili jste spolu spoustu hezkého a to vám už nikdo nevezme. Je ale čas myslet také na sebe. Skousnete i nadále fakt, že vášeň je z vašeho vztahu pryč, smyslné pohledy a roztomilá překvapení také? Pokud vás stereotyp pohltil natolik, že z něj už ani nenacházíte východisko, jistou směrovkou je pak na čas se oddělit anebo se rozloučit úplně a zůstat alespoň přáteli.

Neumím se seznamovat

Výmluvy, že si nikdy nikoho nenajdete, protože nevíte, jak ho 'sbalit', jsou směšné. Vždyť se přece nemusíte ani tolik snažit. Stačí být přirozená, nenucená a přátelská. Taková jste i v běžném životě, pravda? Určitá míra nesmělosti či zdrženlivost dokážou také probudit pánskou zvědavost a touhu. Pak k vám sám udělá první krok.

Kosmetické recenze 6

21. srpna 2014 v 21:27 | Míša |  Kosmetika

Nivea zklidňující noční krém
Zklidňující noční krém Nivea byl vyvinut s ohledem k citlivé pleti. Napomáhá pleti snižovat výskyt tří hlavních příznaků přecitlivělosti: napětí, zarudnutí a vysušování. Proti podráždění citlivé pleti účinně bojuje přídavek výtažku z lékořice, dexpanthenolu a oleje z hroznových jader, vedou k okamžitému zklidnění pleti a současně jí zajišťují intenzivní a dlouhotrvající hydrataci.
Noční krém Nivea účinně uklidňuje citlivou pleť a s viditelnými výsledky zmírňuje jakékoliv její začervenání. Zabraňuje pleti, aby se dále vysušovala a ulevuje od pocitu pnutí. Před možným podrážděním pleti chrání také jemná receptura bez parfemace, parabenů a barviv.

Účinky:
 • péče pro citlivou pleť bránící podráždění
 • okamžitě zklidňuje pleť
 • zmírňuje zčervenání pleti
 • dodává pleti intenzivní hydrataci a redukuje pocit napětí
 • snášenlivost pleti dermatologicky schválena

Můj názor: Musím říct, že kdybych cíleně hledala krém na začervenání a uklidnění pleti, tak bych byla hodně zklamaná. Na tyto účely u mě naprosto propadl a to musím říct, že moje pleť je jen lehce podrážděná. Někdy po odlíčení prostě cítím, že toho na pleť bylo moc a proto sahám po věcech na zklidnění. Krém je hodně hutný, dobře se rozetře, je bez parfemace, pěkně se vstřebá, pleť je pěkně hydratovaná, jemná, ale to je vše. Začervenání se ani nehnulo a stále cítím, že by pleti ještě něco bodlo. Takže jako normální krém je na jedničku, ale v tom, na co je určený u mě propadl.

Cena: 50 ml za 125,- Kč

Nivea - Zklidňující denní krém
Šetrné složení s extraktem z lékořice, dexpantenolem a olejem z jadérek hroznového vína rychle redukuje tři známky citlivé pleti: červenání, pocit napjaté pleti a vysušování.

Nivea Zklidňující denní krém pro citlivou pleť viditelně redukuje začervenání pleti a zklidňuje její podráždění. Ulevuje od pocitu napjatosti, intenzivně pleť hydratuje a posiluje její přirozenou odolnost proti podráždení. Díky OF 15 pleť chrání před škodlivým vlivem slunečního záření.

Jak funguje: Efektivně redukuje 3 hlavní známky citlivé pleti: 1. začervenání, 2. napjatou pleť, 3. vysušování.

Můj názor: Musím říct, že denní verze mi sedla víc než noční. Opravdu si s podrážděnou pokožkou poradí. Když ráno cítím, že to není ono, použiji tento krém a ejhle, výsledek se dostaví hned. Červené fleky téměř zmizí, necítím žádné pnutí, ba naopak, cítím, že mám pleť jako dětskou prdelku, krásně jemnou, hydratovanou, a hlavně zdravou! :) Hlavně se mi líbí, že pleť se neleskne, nelepí, vypadá prostě opravdu dobře. Ale co asi nejvíc lidí ocení je prostě to, že je bez parfemace, skutečně žádná vůně, což teda za mě je obrovské plus, protože kolikrát se mi už stalo, že jsem vážně dobrý krém vyhodila jen protože až moc voněl. Opět ale, myslím si, že s výraznou podrážděností si neporadí. Je to taková první pomoc, ale cíleně bych po něm s těmito problémy nešla.

Cena: 50 ml za 130,- Kč

Vichy - Idéalia - BB cream

medium shade


vlevo light, vpravo medium


Nová generace BB krému pro ideální kvalitu a odstín pleti - okamžitě a trvale! BB krém Idéalia dodá vaší pleťi perfektní texturu i odstín bez náznaku šedi. Idéalia BB Cream obsahuje první technologii "Anti-Grey", která pokožku zbavuje našedlého tónu. Vhodný pro všechny typy pleti, včetně citlivé.

Aktivní látky:
 • kombucha,
 • minerální pigmenty - sjednocují tón pleti,
 • SPF 25 - chrání pleť před negativními vlivy UV záření
Účinky:
 • rozjasňuje,
 • hydratuje,
 • redukuje vrásky,
 • vyhlazuje povrch pleti,
 • zmírňuje skvrny,
 • chrání proti UVA/UVB zářením

Můj názor: Musím přiznat, že se mi omylem do rukou dostal odstín Medium, já jsem zvyklá na světlejší, takže když jsem poprvé tu barvičku viděla, zděsila jsem se. Opravdu do hnědo-oranžova zbarvený bb. Ale protože nejsem žádné béčko, tak jsem ho vyzkoušela. Na pleť sedl lehounce, jako kdyby tam odjakživa patřil. Pěkně se rozetřel, vstřebal, žádné mastné fleky, žádné suché šupinky, jen lehce přepudrovat a vyjít z bytu. Nečekala jsem, že mi barvička sedne, ale sedla, přizpůsobila se mojí pleti. Pleť vypadá zdravě, lehce, prakticky nenamalovaně :) Krytí je slabší, větší nedostatky určitě nezakryje. Sjednotí tón, zjemní pleť, na léto ideální. Půl dne vydrží (netestovala jsem ale velká vedra, to jsem bohužel nestihla, pokud by vážně pražilo slunce, asi by vydržel mnohem méně).

Cena: Dívala jsem se na internet a je to rozporuplné :D Našla jsem stránku, kde je 40 ml za 299,- ale obvykle stojí kolem 400,- Kč

Philip B - African Shea Butter Gentle&Conditioning ShampooŠampon je určený pro všechny typy vlasů na každodenní použití. Jeho složení je bohaté na vzácné rostlinné výtažky, které pečují o vlasy a zachovávají jejich krásu, jemnost i lesk.

Můj názor: Musím říct, že tohle je něco, na co jsem si prostě musela zvyknout. Nemám ráda takové ty tzv. lepší přípravky na vlasy či bio. Mám ráda, když šampon pění, prostě musí pěnit, tenhle nepění. A mám ráda silikony a jiné vychytávky, bio experti ať mi dají svátek ;) Po prvním použití jsem chtěla brečet, vlasy byly šílené, suché, splihlé, přišly mi i mastné, fakt, suché a mastné dohromady! Už po druhém použití jsem ale zajásala, vlasy si prostě musely zvyknout na něco lepšího :D Po druhém umytí byly vlásky krásně lesklé, živé, na první pohled zdravější. Ale, mám tu prostě poslední ale a to je cena, ne, nejsem na tom zatím tak dobře, abych za tak malé množství šamponu dala tolik peněz.

Cena: 220 ml za 789,- Kč

Philip B - Paraben Free Light Weight Deep-Cond Creme RinseVýžyvný kondicionér obsahuje bambucké máslo, přeničné a sójové proteiny, které pečují o lesk a výživu vlasů. Kondicionér dodává jemnost bez zbytečného zatížení.

Můj názor: Správný šampon potřebuje kondicionér. Já si neumím představit, že bych si umyla vlasy a nepoužila kondicionér. A tento mi sedl, narozdíl od šamponu hned. Moje normálně zacuchané vlasy, nebyly zacuchané ani trochu, ba naopak, krásně jemné, lehce se rozčesaly. Co trošku poztrádám je vůně, mohlo by to krapet více vonět, já třeba necítím nic, což ale věřím, že mnoho lidí ocení. Kondicionér bych klidně používala i nadále, bez šamponu, ale opět, ta cena, to prostě s klidným svědomím kupovat nemohu.

Cena: 176 ml za 769,- Kč

Inglot - Lip Gloss

odstín 201


odstín 201


Intenzivní lesk na rty můžete najít u značk yInglot v pěti odstínech. Aktuální trendové barvy dodají rtům intenzivní lesk a zároveň je dokonale hydratují.

Můj názor: Podívejte, upřímně, nejsem lesková! :/ Co se týče mých rtů, mám je hodně suché, opravdu hodně a nepomáhá nic, žádné balzámy, ani med, propolis.. nic. Nosit rtěnky a lesky je pro mě prakticky nemožné, protože to akorát ještě zhoršuje moji suchost a hlavně, všechno zalézá do vrásek a není to hezké. Takže nejsem úplně objektivní a nejspíš to u vás bude jiné.
Musím říct, že odstín 201 je moc hezký, takový neutrální, ne příliš výrazny (plusový bod). Obsahuje třpytky, ale na rtech nejsou výrazné, občas se lehce odrazí světlo, ale jen nepatrně, musíte se na to hodně soustředit :D Ta hydratace není úplně špatná, tak hodinku cítím, že na rtech něco mám a nejsou vysušené, pak už vůbec nic. Ta výdrž je u mě dost špatná, byla bych radši, kdyby byla delší, ale zas kdo nemá čas si jednou za hodinku přejet rty leskem. Pokud si na lesky potrpíte, tak určitě doporučuji, navíc značka Inglot ví co dělá ;)

Cena: 170,- Kč

6 tipů pro správný pitný režim

20. srpna 2014 v 8:00 | Míša |  Články
V letních vedrech si naše tělo tekutiny přímo žádá, takže většinou nemíváme s pravidelným a dostatečným pitím problém. Tělo však hydrataci potřebuje i v okamžiku, kdy zrovna žízeň nepociťujeme a nejsme vystaveni žhavým slunečním paprskům.


1. ZAMĚŘTE SE NA MNOŽSTVÍ

Z médií se k nám dostávají nejrůznější zprávy a výzkumy doprovázené čísly, které nám přikazují, kolik litrů tekutiny bychom denně měli svému tělu dopřát. Jak se ale v takové záplavě informací vyznat, když každá radí něco úplně jiného - stačí pít dva litry tekutin za den, nebo snad až čtyři?

"Samozřejmě nelze určit jedno číslo, podle kterého bychom se měli řídit všichni. Množství tekutin, které každý den potřebujeme, je závislé na naší hmotnosti. Obecně lze říci, že na každých 10 kg lidské hmotnosti je vhodné vypít 300 ml tekutiny," radí PharmDr. Lenka Zemanová, lékárnice z Alphega lékárny v Lounech.

2. NEZAPOMÍNEJTE NA TEKUTINY V POTRAVINÁCH

Tekutiny nepřijímáme jen ve formě nápojů, část je jich obsažená také v jídle - v polévkách, ovoci, zelenině apod. Tyto tekutiny jsou rovnocennými partnery nápojů. Vyhýbat bychom se ale měli přesyceným minerálním vodám, alkoholu, přeslazeným nápojům či kávě. Z nich se tělo v žádném případě nenapije.


3. JAK ZJISTIT, JESTLI PIJETE DOST

Přece jenom si nejste jisti, kolik tekutin jste vypili a zda to bylo dostatečné množství? "Nejjednodušším vodítkem, jak zjistíte, že máte v těle dostatek tekutin, je zabarvení moči. Je-li moč tmavá, je to znamení, že jste tělu dostatek tekutin nedopřáli," radí Alphega lékárnice Lenka Zemanová.

Pokud bude tělo nuceno potýkat se s nedostatkem tekutin, dá to zřetelně najevo. Organismus se bude hůře ochlazovat, hrozí dna, infekce vylučovacího ústrojí a odpadní látky se budou špatně odvádět z těla. Dalšími příznaky počínající dehydratace může být také nesoustředěnost a bolest hlavy.

4. VODA JE NUTNOST

Jednou z nejvhodnějších voleb při výběru nápojů je voda. Nejenže bude díky ní vaše tělo hydratované a nebude zatěžováno cukry, ale pití vody se projeví i na kvalitě vaší pleti. Voda pleť zvláčňuje, bojuje s výskytem vrásek a dokáže udržet svěží vzhled. Voda by měla tvořit 50 % vašeho denního příjmu tekutin.


5. BYLINNÉ ČAJE BY MĚLY BÝT SLABÉ

Pokud doplňujete tekutiny bylinnými čaji, myslete na to, že čaje by měly být slabé a byliny byste měli střídat. Při nadměrné denní konzumaci by totiž mohly léčivé účinky bylin působit na vaše zdraví naopak negativně.

6. POZOR NA OTRAVU VODOU

Několik litrů vody denně byste neměli pít naráz, ale v malých dávkách v průběhu celého dne. Tělo, kterému dodáme tekutinu pouze jednou či dvakrát za den, nebude hydratované, ale přepité. Vysoké množství vody v těle pak může škodit. Když se přepijeme, může v krajních případech dojít k otravě.


Mám mladšího přítele! A proč ne?

19. srpna 2014 v 23:19 | Míša |  Články

Toužíme většinou po starších, ale občas je láska slepá, a tak se občas stane, že ten vyvolený je zrovna o pár let mladší než my. Jak se s takovou vztahovou novinkou vypořádat?


Nebát se

Pokud bylo už vašemu milému patnáct a vám zrovna netáhne na čtyřicítku, není třeba se ničeho bát. Věkové rozdíly jsou v poslední době čím dál častější. Není třeba se na veřejnosti ani doma stydět.

Neponižovat se

Nikdy, ale opravdu nikdy před ním neříkejte, že by klidně mohl mít mladší slečnu, než jste vy. Tak dlouho to bude poslouchat, až vás jednoho dne opravdu poslechne. Je s vámi, protože vás miluje, chcete snad větší důkaz?!


Neřídit se radami ostatních

Samozřejmě nemám na mysli rady opravdových kamarádek, ale takové ty 'dobře míněné rady' ostatních známých ohledně vašeho věkového rozdílu si trpělivě vyslechněte a to je vše, co pro ně můžete udělat. Je to pouze vaše věc, koho máte ráda, a věk v tom nehraje roli.

Nebát se cítit sexy

Pro zamilovaného chlapa není nic víc sexy než jeho slečna. Tak se odvažte a nesrovnávejte se s mladšími ženami. Jste sexy a vybral si právě vás a žádnou jinou. Neschovávejte se proto a občas si dovolte luxus být tou sexy a krásnou. Věřte, že to funguje!