Téma týdne: "Cena našich životu"

16. února 2016 v 18:16 | Míša |  Téma týdne
Kdo jsme, abychom určovali čí život má jakou cenu? Tohle by si snad mohl dovolit bůh, a i jemu bych k tomu něco řekla. Nikdo nemá tohle právo. Nikdo vám nesmí říkat, že jste bezcenní, nebo že máte menší cenu, než někdo jiný.

Pseudo fanoušci pseudo celebrit by pro ně skákali pod auta, před kulky, do ledového oceánu plného žraloků. Proč? Protože mají pocit, že oni mají pro lidstvo velkou cenu. Nemají. Aha, a kdo jsem, že si můžu dovolit tohle říct? Sakra. Začarovaný kruh.

Hodně dlouhou dobu jsem si myslela, že můj život je bezcenný. Že jsem úplně k ničemu, totálně nepotřebná. A dlouhou dobu jsem si budovala důvěru v sebe sama. Pro lidstvo jako takové mám hodně malý význam, téměř nulový, abych byla upřímná. Lidstvu jsem nijak nepomohla, nedokázala jsem nic, aby o mně na druhé straně zeměkoule věděli. Ale pro spoustu lidí však důležitá jsem. Moje vědomosti, moje nadání, i moje zájmy. Ráda bych si myslela, že svému okolí pomáhám objevovat nové věci, že pomáhám rozvíjet jejich vědomosti. Snažím se neustrnout. Chci se pořád rozvíjet, chci se pořád učit nové věci, nové informace. Zemřela bych, kdybych měla ustrnout v jednom bodě a už dál nic nedělat, jen se věnovat tomu, co už vím. Brr.. moje noční můra! Ráda bych si myslela, že jednou ještě něco dokážu. Něco, čím mnohonásobně zvýším svoji cenu.

Kromě toho, když nějaké dvě slepice, které moc dobře věděly do čeho jdou, mají cenu 145 milionů, tak proč bych sakra nemohla mít takovou cenu i já? ;) Myslete na to. A nikdy si nenechte nikým nakukat, že jste bezcenní. A když už by jste někdy byli napochybách, zavolejte mamce, babičce, a zeptejte se jich. Uvidíte, co vám poví. A pak z té odpovědi hodně dlouho čerpejte sílu ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marsi Marsi | Web | 17. února 2016 v 16:41 | Reagovat

Moc hezky jsi popsala téma týdne :) a máš naprostou pravdu, nikdo by se neměl nechat ponižovat a každý by mě věřit v sám sebe ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama