Téma týdne: "Život ve vzpomínkách"

15. března 2018 v 21:47 | Míša |  Téma týdne
Vzpomínáš si, jaký to bylo... Přijde mi, čím dál tím víc, že hrozně moc žiju v minulosti. Spousta mých vět začíná slovy: vzpomínáš si.. a to přece nemůže být dobře. Jenomže, co jsem nastoupila do poslední práce, tak v podstatě se celý můj život odehrává tam. Nějak nestíhám tvořit nové vzpomínky a proto žiju v těch starých.

Tak jo, celkem kecám. Je pravda, že pošta mě zaměstnává fakt na plnej úvazek. Zdrhla jsem z Přelouče, protože tam na mě přesouvali strašně moc práce a to takovým stylem, že jsem měla fakt i třikrát více práce, než někteří jiní a to mi samozřejmě vadilo, protože světe div se, já mám fakt i osobní život. A tak jsem šla do Pardubic s tím, že tu budu částečně hrát blbku. No a světe div se, já jsem zas v té samé pozici. Jen slyším Míííšo.. tak už se mi ježí vlasy na hlavě, protože všichni se vším chodí za mnou a mě to štve, protože plat máme stejnej a já mám zase mnohonásobně víc práce a starostí a tím i nervů.

Ha, o čem jsme to mluvili? Jo o životě ve vzpomínkách.

Mám babičku. Je jí 80 let a já ji měla hrozně ráda. Jenže ona se změnila. Nemapatuje si nic dobrého. Ať pro ni uděláte cokoliv hezkého, ona vám odvětí, jak jste jí kdysi před deseti lety udělali něco špatného. Nepamatuje si prostě vůbec nic pěkného, ale kde jakou šílenou sračku, co jste před milionem let provedli má dokonale zapsanou v paměti. Přinesete jí 5 housek, ona jich chtěla šest, jste blbej, stejně jako před patnácti lety, když se jelo na chatu a vy jste zapomněli doma termosku s čajem. Je to neúnosný a bohužel to nejsou jen tak ledajaký prkotiny, jako termoska. Ona vám vmete chladně do tváře i fakt hnusný a vážný věci. A že mi toho má docela dost říct díky mému problematickému dospívání. Takže žiju ve vzpomínkách, vzpomínám na svoji milovanou babičku, která mě měla ráda, vždycky doma měla nanuky a brala mě na chatu, kde na mě byla fakt moc hodná.

Taky ráda vzpomínám na doby, kdy jsme byli rodina. Měla jsem mamku, měla jsem taťku a jezdili jsme na výlety, nebo doma koukali na telku.

Často se vracím ve vzpomínkách na doby, kdy jsem chodila na střední školu. Ráno jsem potkala na chodbě Monču a celej den jsme se smály. Školu jsem nenáviděla, ale kvůli Míše, Romaně a Monče jsem všechny ty roky nějak přežila.

A když na poště poučuju a zaučuju nové lidi, tak ráda vzpomínám, jak Jana s Ivou zaučovaly mě, jak jsem neznala rozdíl mezi složenkami a jak jsem byla úplně pitomá a neschopná uzvednout lehkej balík.

A občas si vzpomenu i na Zámek a na všechny ty skvělý lidi, no a i na ty méně skvělý. Na jednu stranu mě dost mrzí, že tohle už nikdy nezažiju. Ty propařený noci a ráno mi vůbec nebylo zle. Všechny ty drinky, panáky, objímání, doteky, polibky a i ten sex byl úplně jinej. Bylo to hodně bouřlivý, ale naprosto skvělý! Dneska bych s cizím týpkem do parku na procházku totálně vožralá už prostě nešla :D ale tenkrát?! Pche.. denní chleba.

Mít skvělý vzpomínky je pro život hodně důležitý. Na smrtelný posteli je na prd vzpomínat na to, jak jste byli doma a četli si knížku, a třebaže byla boží! Není mi ani třicet, ale mám bezvadný vzpomínky. Měla jsem skvělý dětství, plný zážitků,výletů, plný prostě všeho. Měla jsem skvělý dospívání, bouřlivý, ale plný bezvadných vzpomínek, za který se fakt nemusím stydět. Mám sakra na co vzpomínat. Ale teď by to chtělo to budovat dál. Jasně, za deset let můžu vzpomínat, že jsme koupili byt, že jsme ho celý předělali a že jsme byli na dovolené na Mallorce a wellness pobytu a taky v ZOO a v kině a na sushi kurzu a blablabla.. ale chtěla bych asi víc..

Táákže, mít vzpomínky je skvělý, ale nemůžete v nich žít věčně.. chce to jít ven a tvořit další a další vzpomínky.. aby bylo zas na co vzpomínat.. takže šup ven a tvořit, tvořit a tvořit.. Já jdu spát, ráno jdu do práce a potkám zase nové lidi, někoho potěším, někoho naseru, ale budu mít zase na co vzpomínat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 16. března 2018 v 8:22 | Reagovat

Vzpomínek se drž, ale šetři s nimi - jako s chilli nebo s cukrem. Už žiješ, takže ti vzpomínky na zážitky přeju. Možná někoho inspiruješ k tomu - nebát se zážitků. Dávám tvůj článek do Výběru TT a přeju další zajímavé vzpomínky do života :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama