Filmy

Dárce

17. března 2015 v 15:17 | Míša
Sci-Fi / Drama
USA, 2014, 97 min


Jonas (Brenton Thwaites) vyrůstá v idylickém světě, kde existuje pouze štěstí. Lidé neznají utrpení, války, násilí, strach ani bolest. Základem světa je jednotvárnost: stejné domovy, stejné oblečení, stejné rodiny. Na okraji společenství žije jediný držitel a strážce všech pravdivých vzpomínek lidstva - Dárce (Jeff Bridges). Jeho prostřednictvím Jonas získává to, co nikdo jiný nesmí vědět - pravdu o skutečném životě a zkušenosti předchozích generací. Jonas začíná chápat, že jeho společenství žije v iluzi dostatku a bezpečí za cenu naprosté absence citů a možnosti volby. Lidé necítí emoce, lásku, vášeň, přátelství, nevnímají barvy. Pocit harmonie je vytvářen uměle. Jonas objevuje nejtemnější stránku utopického světa. Všichni ve společenství jsou pomocí každodenních injekcí zbavováni veškerých špatných vzpomínek a zážitků. Jejich svět je podvod, denně placený smrtí nepohodlných lidí, ve prospěch řízené existence. Tváří v tvář této skutečnosti, Jonas již nedokáže žít jako dřív. Čelí obtížnému rozhodnutí nejen o jeho vlastním životě, ale o budoucnosti celého světa...

Můj názor:

Krásné. Občas mě napadne myšlenka, jak by byl svět krásný, kdybychom byli všichni stejní, všichni striktně dodržovali zákony a nebyl mezi námi prostě žádný rozdíl, žádná nenávist, závist a podobně. Ale ono by to až tak fajn nebylo, že? Krásný film, plný krásných záblesků toho proč je tak krásné žít a všechno cítit a prožívat. Jen si kladu dost zásadní otázku pro můj život, je má láska pocit či emoce?Soudce

17. března 2015 v 15:08 | Míša
drama
USA, 2014, 141 min


Robert Downey Jr. hraje ve filmu právníka Hanka Palmera, který se z velkoměsta vrací domů, kde prožil dětství a kde je jeho odcizený otec, maloměstský soudce (Duvall), podezřelý ze spáchání vraždy. Palmer se rozhodne zjistit pravdu a v průběhu pátrání obnovuje spojení s rodinou, od které před lety odešel.

Můj názor:

Pro mě osobně velmi silné drama. Asi za to může fakt, že také se svým otcem nevycházím a hledala jsem u něj uznání, kterého se mi nedostalo. Takže to celé chápu, tato rodinná situace je celkem běžná a zde je ještě obohacena o strhující soudní případ. Film si mě získal hned v úvodu a až do konce mě nenechal vydechnout, nebo si snad dokonce přát konec. Opravdu dobře odvedená práce plus skvělé herecké obsazení. Ještě menší detail, moc se mi líbila ta "hluchá" místa, kdy nás nenutili poslouchat nudné vysvětlování a i přesto jsme pochopili co mělo být vyřčeno, to na mě zapůsobilo.


Teorie všeho

17. března 2015 v 14:59 | Míša
Životopisný / Romantický / Drama
Velká Británie, 2014, 123 min

Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho "nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu - neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít.

Eddie Redmayne získal za hlavní roli v roce 2015 Oscara.

Můj názor:

Výjimečný film, stejně jako sám pan Hawking. Dávali mu dva roky života, ale on to nevzdal, nejspíš by to bez Jane nezvládl, to ona mu vlila nejvíc energie do žil, když to nejvíc potřeboval. Ale o tom život je, dokazovat nemožné, bořit hranice! Pár minut po závěrečných titulcích mám pocit, že zvládnu cokoliv, že bych se neměla smířit s tím kam mě okolí šponuje, ale měla bych všem dokázat že mám mnohem navíc. Takže děkuji vám pane Hawkingu, minimálně mně jste inspiroval a sklidil jste můj nekonečný respekt a obdiv.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

17. března 2015 v 14:50 | Míša
Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, 2014, 125 min


Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city ...

Můj názor:

Musím přiznat, že jsem byla docela zklamaná. Minulé díly se mi líbily, byly napínavé, nechyběla v nich akce, napětí, ovšem u 1. části síly vzdoru mi tohle chybělo. Přišlo mi to spíš jako informativní díl, jakože nějaké shrnutí situace. Nejvíc se mi líbila poslední scéna, pohled na Peetu. Musím taky ale přiznat, že mi to aspoň částečně vynahrazoval Liam Hemsworth, na kterého se prostě moc ráda koukám. Jinak se dle mě jedná o hodně průměrný film, budiž jim odpuštěno, že má Hunger Games vícero dílů, a proto si to mohou dovolit a jistě mi to druhou částí vynahradí ;)
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

17. března 2015 v 14:41 | Míša
Komedie / Rodinný
USA, 2014, 81 min


Alexandr se jednoho dne ráno probere a ve vlasech má žvýkačku. A jak jeho den postupuje, všechno začíná být horší a horší...

Můj názor:

Jsem zmatkář, stresař, nešika, smolař a v životě jsem zažila spousty špatných dnů, takže já jsem se královsky bavila :D Sice jsem se polila a zaskočila mi brambůrka, ale co, hlavně že jsem u toho měla ty správné lidi. Jako nečekejte bůhví jaký hit, ale za ztrátu času bych to určitě neoznačila ;)

Zůstaň se mnou

17. března 2015 v 14:28 | Míša
Drama
USA, 2014, 106 min


Sedmnáctiletá Mia má všechno, o čem kdy snila - úžasnou rodinu, milujícího přítele a právě ji přijali na prestižní hudební školu. Stojí však před vážným životním rozhodnutím - bude následovat svůj sen o kariéře violoncellistky nebo dá přednost své lásce a zůstane s milovaným Adamem? V jedno zimní ráno se však všechno změní - Mia ztratí milované rodiče i bratra. Najednou vidí samu sebe, jak leží na nemocniční posteli napojena na přístroje a před očima se jí odvíjí celý život. Vidí všechny své blízké a hlavně Adama, prosícího, aby se vrátila k němu. Včera řešila svou budoucnost, dnes stojí před jedinou osudovou otázkou: Zůstanu?

Můj názor:

Jak dokáže vteřina změnit člověku celý život, je to prosté. V podstatě dost krutý a zároveň krásný film. Ukáže vám jak je krásné mít rodinu, která vás miluje a podporuje, kamarády, partnera, prostě všechny ty úžasné věci, který každý chce. Krutý je, když vám valnou většinu pak ve vteřině sebere. V podstatě se jedná o hodně předvídatelný snímek, ale vtáhne vás, zapůsobí na srdce i mysl.

Kód Enigmy

17. března 2015 v 14:21 | Míša
Válečný / Životopisný / Thriller / Drama
Velká Británie / USA, 2014, 114 min


V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Imitation Game vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů.

Můj názor:

Filmy, které jsem v roce 2014 viděla a líbily se mi, bych spočítala na prstech jedné ruky. Za to rok 2015 mi teda zatím dost slušně nakládá. Kód enigmy, teda, prostě wow! Dvě hodiny nevěřícně zírate a prostě nevíte, obzvlášť pokud jste jako já tímto tématem prakticky nepolíbení. Takže nejenom, že jsem se dozvěděla zas jednou něco nového a zajímavého, ale dozvěděla jsem se to formou skvělých hereckých výkonů, a to už se vyplatí. Ne, dost keců, je to skvělý film a i když žánr není třeba váš oblíbený, můj také ne, tak stojí za to obětovat ty dvě hodiny a na film se podívat.Padesát odstínů šedi

17. března 2015 v 14:13 | Míša
Drama / Romantický
USA, 2015, 124 min


Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná "šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii - své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach.

Můj názor:

Ze svého vlastního přesvědčení jsem se na film dívat nechtěla. Bytostně nesnáším tyhle velké hity, kdy celý svět šílí a každý to nutně musí vidět. No, nakonec jsem se přidala k davu a na film se koukla. A musím říct, že díky mému skepticismu jsem nakonec byla mile překvapená a film se mi docela i líbil! Nejde vůbec o intimní scény, spíš mě zaujala ta chemie mezi postavami, ta jejich změna. Ač měli oba své zásady, tak nakonec oba polevili a zjistili, že jsou pro sebe tak důležití, že změna za to stojí. No, uvidíme kam to bude dál směřovat. Knihy jsem nečetla.

S láskou, Rosie

17. března 2015 v 14:06 | Míša
Komedie / Romantický
Velká Británie / USA, 2014, 102 min


Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu . . .no to by si asi nejradši nafackovala.

Můj názor:

Neříkej mu, aby zapomněl, stane se pak z toho to, že si vezme úplně jinou ženu a ona nikdy nebude ty. Zamilovala jsem se, zamilovala jsem se do lidskosti tohoto filmu. Polovinu filmu jsem probrečela. Vůbec mi nebylo, jako bych se dívala na film, ale spíš jako by mi někdo vyprávěl svůj životní příběh, tak lidsky to na mě působilo. Dlouho jsem vymýšlela, co o tomto snímku řeknu, aby lidi pochopili jak na mě zapůsobil, ale prostě, nemám slov.

Láska na kari

17. března 2015 v 14:00 | Míša
Drama / Komedie
USA, 2014, 122 min

Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka.

Můj názor:

Bylo to přesně takové, jaké jsem to čekala. Úžasné, krásné, lidské, prostě brilantní! Všem jsem věřila každou vteřinu filmu. Žádné přehrávání. Od začátku až dokonce film prostě plul svým proudem směrem k mému srdci, kde se na velmi dlouhou dobu usadí, možná napořád. Nemůžu nic vytknout. Bylo to dobře strávených 122 minut. Kéž by se točilo víc takových filmů. Kvůli takto skvělým filmům bych i zvažovala opět začít chodit do kina. Za takový snímek by mi nebylo líto zaplatit ;) A to už je v mém případě co říct.

Dovolená za trest

17. března 2015 v 13:53 | Míša
Komedie
USA, 2014, 117 minFilm Blended je v poradí už treťou komédiou, v ktorej si spoločne zahrali Adam Sandler a Drew Barrymore. Diváci už ich mohli vidieť vo filmoch 50x a stále po prvý raz a Pieseň pre nevestu. Po katastrofálnom rande naslepo sa single rodičia Lauren (Barrymore) a Jim (Sandler) zhodnú iba na jedinej veci: že už nikdy nechcú jeden druhého vidieť. Každý z nich sa však spolu s deťmi rozhodne pre dokonalú rodinnú dovolenku. Ich nadšenie opadne vo chvíli, keď zistia, že apartmán v luxusom africkom safari rezorte budú po celý týždeň obývať spoločne.
Vo filme Blended…

Můj názor:

Když máte rádi Adama Sandlera a Drew Barrymore, tak je úplně jedno o čem film je :D Ale musím říct, že mně se to opravdu líbilo. Rozvedená ženská s třema dětma na krku a ex manželem, který na děti totálně kašle. A proti tomu vdovec, se třema dětma na krku. Film, který je opravdu ze života. Zasmějete se, třeba si i jako já pobrečíte, jsem hrozná citlivka, zvlášť když jde o ty děti, které tátu mají, ale on nemá zájem. Takže jo, určitě to není ztráta času ;)Strážci Galaxie

27. srpna 2014 v 19:00 | Míša

Strážci Galaxie


Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2014, 122 min


V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů - Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie

Můj názor: Já vůbec nevím, co říct. Jak někdo mohl napsat, že je to nejlepší Marvelovský film?? Vy jste ty filmy neviděli? Něco tak strašně průměrného jsem nečekala. I am Groot bylo bezpochyby to nejlepší na celém filmu. Asi si za to můžu sama, že jsem čekala víc. Dvě hodiny jsem jen seděla, koukala, nenudila se, ale ani nebavila. Neáchala jsem, ale ani se mi nechtělo zvracet. Dvě hodiny, které prostě uplynuly a nic mi nedaly, ani nevzaly. Na další díl, který určitě bude, se podívám, ale netěším. Takže jo, vidět byste to měli, ale nepotřebujete to :D Pochopili? :D

Zoe Saldana, Chris Pratt, Dave Bautista

Chris Pratt

Zoe Saldana

Glenn Close

Karen Gillan

Benicio Del Toro

Karen Gillan


Hvězdy nám nepřály

14. srpna 2014 v 14:30 | Míša

Hvězdy nám nepřály

Drama / Romantický
USA, 2014, 125 min


Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá "Malou věčností - nekonečnem mezi sečtenými dny."

Můj názor: Po přečtení knihy jsem si byla jistá, že film vidět nechci. Věděla jsem, že mě chytí za srdce, věděla jsem, že budu brečet a věděla jsem, že ho budu nesnášet stejně jako milovat. Všechno se vyplnilo. Ten příběh je jedinečný, skutečně hmatatelný. Většina lidí vůbec neví, jaké má štěstí. Nevím, co bych víc napsala, tohle prostě musíte vidět, to se popsat slovy nedá. A pokud vás to nechytne za srdce, tak jste bezcitná hovada.

Ansel Elgort, Shailene Woodley

Ansel Elgort, Shailene Woodley

Ansel Elgort, Nat Wolff, Shailene Woodley

Shailene Woodley, Ansel Elgort

A nakonec knihy :)

Jedna za všechny

14. srpna 2014 v 14:17 | Míša

Jedna za všechny

Komedie / Romantický
USA, 2014, 109 min


Carly Whittenová (Cameron Diaz) je drsná newyorská právnička, která se, pokud jde o vztahy s opačným pohlavím, striktně drží pevných zásad. Například toho, že si nikdy nic nezačne s ženatými muži. V současnosti je bezhlavě zamilovaná do Marka Kinga (Nikolaj Coster-Waldau). A ten jí lásku téměř bezvýhradně oplácí. Vždyť kterou ženu by nepotěšilo, že si partner vzpomene i na zdánlivě bezvýznamné výročí? Nebo na ní čeká před kanceláří s květinou a pozváním na romantickou večeři? Ale vše jednou končí a často tvrdým dopadem. Carly tento náraz potká, když se spontánně rozhodne Marka překvapit a bez ohlášení navštíví jeho dům v Connecticutu. Dveře jí totiž neotevře Mark ale jeho manželka Kate (Leslie Mann). Tato vždy věrná a oddaná žena v domácnosti je paralyzovaná šokem a Carly se pro změnu nebezpečně rozzuří. Naštěstí ale místo toho, aby svůj hněv namířily proti sobě, začnou se Carly a Kate pomalu sbližovat. Pomáhá jim v tom nejen mrzká existence společného nepřítele, ale také zjištění, že má Mark ještě jeden tajný milostný poměr a to s Amber (Kate Upton), která se také chytila do Markových lží. Své síly nakonec spojí všechny tři a s podporou Carlyny svérázné sekretářky Lydie (Nicki Minaj) začnou hledat všechny možnosti, jak dát Markovi za vyučenou. Čím důmyslnějšími a děsivějšími se stávají jejich pomstychtivé plány, tím pevnější je také jejich přátelství.(

Můj názor: Musím říct, že jsem se královsky bavila :D Asi je to tím, že jsem žena a že mám podobnou zkušenost s takovým mužem. Cameron je prostě skvělá, ta ženská nestárne! A Leslie hrála podvedenou manželku tak skvěle, že jsem na chvíli zapomněla, že jenom hraje. Po dlouhé době komedie, která mě skutečně pobavila. Herecké obsazení je moc příjemné, nikdo tam nijak extra nevadí. Rozhodně těch 109ti minut nelituji.

Leslie Mann, Nicki Minaj, Cameron Diaz, Kate Upton

Leslie Mann, Cameron Diaz, Kate Upton

Cameron Diaz, Nikolaj Coster-Waldau

Nikolaj Coster-Waldau

Cameron Diaz, Taylor Kinney

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

14. srpna 2014 v 14:17 | Míša

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie
USA, 2014, 92 min


Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů.
I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako "nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo "jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce?

Můj názor: Tak tohle bylo veliké překvapení. Po traileru jsem byla rozhodnutá, že film musím vidět, ale spíš kvůli tomu, že se mi líbilo, že bude jakoby o historii, že bude pro děti dejme tomu i poučný a něco se dozví. Nakonec jsem nejvíc spokojená byla ve svých 23ti letech já :D a nikoliv děti :D Film si tak zvesela plyne, netlačí nic nikam, je zábavný. Opravdu, jsem moc spokojená. Letos jeden z nejlepších animáků! :)
Maleficent

11. června 2014 v 10:06 | Míša

Zloba - Královna černé magie

Maleficent

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný / Romantický
USA / Velká Británie, 2014, 97 min


Snímek Zloba - Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní.

Můj názor:

Přesně takhle jsem si příběh o víle Maleficent představovala. Bylo mi jasné, že filmaři musí přijít s příběhem, který se ještě nevyprávěl, a tak jsem si představovala malou Maleficent jako hodnou usměvavou dívenku, které někdo zlomí srdíčko, tady to ještě posunuli o level výš, když ji ublížili i fyzicky, tím nejhorším, co se víle může stát. Ona pak samozřejmě mohla udělat jednu jedinou věc, stát se zlou a pomstít se. Tohle všechno bylo více než jasné. Pak ale uviděla ten blonďatý uzlíček radosti, těžko říct, zda viděla sebe, nebo se do té dívenky vážně jen zakoukala pro její krásu a roztomilost, a především nevinnost. Příběh si vyžadoval, aby až se nad Růženkou princ skloní a něžně ji políbí, nic se nestalo. Už při pohledu na Maleficent muselo každému dojít, co se musí stát. A také se stalo. Potom se ještě musel odehrát boj, protože přece holky nemohly jen tak odkráčet ruku v ruce do jasné duhy. Růženka zachránila Maleficent, vrátila jí dobro a lásku do srdce a taky ten jeden malý kosmetický detail ;) Sloučení království a vřesoviště a happy end. Klasika, předvídatelná, možná trošku nudná. Svůj účel to vážně splnilo, je to příběh o Maleficent, který skutečně ještě nikdo nevyprávěl. Nesmím opomenout krásné efekty, příroda zde byla vážně pěkně vykreslena, všechny kouzelné bytosti atd.. Takže dobrý, ale znovu to nejspíš vidět nemusím. Rozhodně to není film, který bych sjížděla každou neděli a nevadilo mi vidět to milionkrát po sobě.
X-Men: Budoucí minulost

6. června 2014 v 13:06 | Míša

X-Men: Budoucí minulost

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný
USA, 2014, 132 minZmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce "hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James MacAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti.

Můj názor:

Dlouho jsem přemýšlela, co napíši, u této recenze je pro mě hodně těžké si udržet objektivní názor. Chtěla bych předně říct, že X-Meni jsou pro mě srdcová záležitost. Já vím, tuhle větu používá hodně lidí, ale hodně z nich mylně. Každý kdo viděl všechny filmy a líbili se mu, hned tvrdí, že je to srdcovka. Já jsem to posunula na další level. Nejen, že jsem viděla asi milionkrát všechny filmy, prostudovala jsem je od předu dozadu a pozpátku. Načetla jsem si snad všechny informace co šli, komiksy, také nejrůznější teorie od fanoušků. Prostě nastudovala jsem co se dalo, charakteristiky jednotlivých postav, děje, všeho. Nad X-Meny jsem strávila mnoho času, opravdu mnoho a hodně jsem pátrala po všem okolo nich. Proto se vůbec nestydím, když píši, že jsou mojí slabinou, mojí srdcovou slabinou. A proto nejspíš nikoho nepřekvapí, že jsem u Budoucí minulosti brečela jak želva. Těch momentů k pláči tam bylo tolik! Nejlepší asi bylo, když jsem na Raven mířící na Traska křičela, aby byla jiná, aby toho ďábla v sobě ovládla a změnila svět. Samozřejmě, živá Jean, to už jsem absolutně nevěděla, jak se mám ovládnout a zklidnit. Uplynula téměř hodina od mého shlédnutí filmu a pořád se nedokážu uklidnit. Emoce mnou prostoupily, tak moc! Musím říct, že pro mě osobně to byl zatím nejlepší díl. Je pravda, že jsem čekala něco trošku jiného, špatně jsem to pochopila, myslela jsem si, že tam bude větší spolupráce mezi mladšími a staršími, ale do minulosti se vrátil jen Logan, což mě trošku zklamalo, ale jak říkám, to byla má chyba. V podstatě se tak skoro celý film odehrával v minulosti, z budoucnosti či přítomnosti, bylo jen pramálo scén, především to byly scény, kde byli zabarikádovaní a čekali na smrt. Vidět umírat moje milované osobnosti bylo strašné! Samozřejmě, už od začátku filmu se dalo předpokládat, jak to dopadne. Ale, tady je právě ta moje neobjektivita, u každého jiného filmu bych snímek zavrhla a byla naštvaná tou předvídavostí, X-Menům musím odpustit. Snad i proto, že jsem nečekala, že se minulost změní až tak moc. Některé, kteří se vrátili bych prostě nečekala. Plus je i za to, že po těch všech letech jim neschází inspirace. U každého nového dílu čekám, kdy z toho začne být blbost. Co si budeme povídat, většinou u všech filmů, které mají víc než tři díly, to začíná být průser. X-Menům se ovšem zatím daří, ba naopak, oni se ještě zlepšují! Děj filmu je na jedničku, na začátku vás vtáhne do sebe a až do konce vás nepustí. Efekty, jako vznášející se hřiště a podobně, jsou jako vždy dobře zvládnuté. Hereckým výkonům taky nemám co vytknout, není tu nikdo, o kom by se dalo říct, že jeho výkon je průměrný, nebo snad podprůměrný. Není tu žádná postava, která by vyloženě zaostávala či kazila dojem celého filmu. Na závěr bych chtěla říct, vám všem, kteří jste X-Meny nepolíbení, teď je ta pravá chvíle to změnit ;) Takže pokud jste udělali tu chybu, a X-Meny vynechali ze svého seznamu viděných filmů, můžete to napravit.

"Jen proto, že někdo klopýtne, nebo ztratí směr, neznamená to, že je ztracený navždy.
Občas všichni potřebujeme trochu pomoci."


Oblíbené filmy 11

24. května 2014 v 15:00 | Míša

X-Men

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
USA, 2000, 104 min

poster

Nedaleká budoucnost. Po celé planetě se rodí děti s X-faktorem v genech, který jim dává zvláštní sílu - třeba ničivý laserový pohled nebo schopnost létat, či přesunovat předměty nebo ovládat počasí. Profesor X, Wolverine, Storm, Jean Grey, Rogue, Cyclops, Magneto, Toad, Mystique, Sabretooth jsou mutanti s mimořádnými schopnostmi. Ale pro lidi, kteří takovéto schopnosti nemají, je velice těžké mutanty akceptovat a neubránit se strachu. Nejcitelněji potřebu naučit mutanty, jak pracovat se svou zvláštní silou a mít nad ní kontrolu má profesor Charles Xavier - světově uznávaný telepat - mutant. Zřídí speciální školu a jeho záměrem je, aby se žáci chovali tak, aby se svět odnaučil strachu před nimi. Xavier přijímá dva nové žáky. Je to Logan - osamělý silák a Rogue, která může přijmout jakoukoliv sílu i paměť ze všeho, čeho se dotkne. Proti filosofii profesora Xaviera stojí senátor Kelly, který by mutanty nejradši zlikvidoval.
Akční sci-fi film podle veleúspěšného comicsového příběhu o tom, jak je těžké najít hranici tolerance v soužití a pochopení svých zvláštností.
X-Men 2

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
Kanada / USA, 2003, 128 min

poster

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě.
Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem.
X-Men: Poslední vzdor

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
Kanada / USA / Velká Británie, 2006, 100 min

poster

Když jsi mutantem, máš jen dvě možnosti, co s tím dělat. Skrývat to, či se držet v ústraní. Dnešek je den, kdy se to ale změnilo a světlo světa spatřil téměř zázračný lék proti mutantství. Bohužel odvrhnout nechtěný a často proklínaný dar a stát se opět člověkem není tak jednoduché, jak na první pohled vypadá. A zloduch Magneto (Ian McKellen) na vyléčení určitě nepomýšlí. Z předchozích dílů nám dobře známá skupina mutantů pod vedením profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) je nyní posílena o dva nové bojovníky Šelmu (Kelsey Grammer) a Anděla (Ben Foster) a budou to vážně potřebovat. X-meni musí rozpoutat nejstrašlivější válku jakou kdy svět viděl, jen aby mohli navždy ukončit všechny ostatní.
X-Men: První třída

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
USA, 2011, 126 min

poster

X-Men: První třída se dějově se vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná!

Novinky 9

23. května 2014 v 9:37 | Míša

Mafiánovi

Krimi / Komedie / Thriller
USA / Francie, 2013, 112 min


Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestě-hovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a je- jich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kous-kům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi.

Můj názor: Příjemné překvapení. Robert De Niro je prostě kapacita, on umí hrát. I když, nečekala bych, že zaprodá mafii, aby mohl žít klidný rodinný život, to mi tam trošku celý film nesedělo, ale budiž. Michelle vyhazující potraviny do vzduchu byla skvělá :D To mě opravdu pobavilo. Čekala jsem inteligentní dceru a syna, který přepere pět chlapů najednou, ovšem, když jsem zjistila, že to je naopak, hrozně mě to pobavilo :D Vidět tu krásnou princeznu mlátit kluka tenisovou raketou :D No a nakonec samozřejmě Tommy Lee Jones, to je pan herec, tady nemusím nic moc říkat. Co mě mrzí, je ta předvídatelnost. Už od začátku filmu čekáte a víte, co se stane.. najdou je, oni je společně přemůžou a samozřejmě jim Tommy pomůže.. to mě trošku mrzí, že tam nebylo něco víc. Ale i tak, je to pěkný film, neurazí ;) celkem pobaví.

Robocop

Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi
USA, 2014, 121 min


V roce 2028 je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhá léta využívány armádami po celém světě a OmniCorpu přibývají na účtech miliardy dolarů . Jedinou metou, kterou se jim dosud nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považovány za příliš kontroverzní. Ale v jistém momentě přijde ke zlomu. Alex Murphy ( Joel Kinnaman ) je milující manžel a otec, který pracuje jako policista a dosahuje vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. - Až do chvíle, kdy utrpí rozsáhlé zranění. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost - zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop - napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu míst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svou minulost .

Můj názor: Aby zachránila svého manžela, kterého se snažili zabít bombou v autě a on na následky umírá, podepíše jeho žena souhlas, aby se ho snažili zachránit všemi možnými prostředky. No, z chlapíka toho vážně moc nezbude, ale dostane nový kovový obleček. A tak se zrodil Robocop. Pak už je to klasika, nehodí se jim, aby jejich robot měl nějaké emoce a pocity, tak se mu je snaží vzít, z chlapíka se skutečně stává vraždící, lumpy chytající stroj. On to ale nějakým způsobem překoná, rozuměj, láska je všemocná. Překoná i program, který mu nedovoluje zabíjet některé lidi, a zabije. Všechny zachrání, zbaví se zkorumpované policie atd.. atd.. A happy end. Nemůžu si pomoct, ale film mě moc neoslovil. Zase tu vládla ta šílená předvídatelnost. Ovšem, pokud máte rádi akční thrillery a obzvlášť roboty, je to pravá volba.Novinky 8

16. května 2014 v 0:28 | Míša

Vampire Academy

Fantasy / Akční / Mysteriózní
USA, 2014, 105 min


Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství...

Můj názor:

To vážně? Mnohem lepší filmy mají mnohem horší hodnocení! To se někdo jednoho krásného dne probudil s knihou obtisknutou na obličeji a řekl si, že by byla sranda to natočit. Jinak si to neumím vysvětlit. Herecké výkony se doslova bojím komentovat. Někdo z těch lidí si vážně říká herec?! Všichni naprosto nemasní, neslaní, bez výrazu.. nebo naopak jen s jedním výrazem. Příběh hodnotit nechci, především, protože je to zfilmovaná kniha. Celkem by mě zajímalo, pro jakou věkovou skupinu je film určen. Možná, předpokládám, že teen děvčatům se může líbit, mně je 23 let a asi jsem trošku přestřelila s volbou :D Jediná trošku útěcha byla Rose, přece jen, na ní bylo vidět, že trošku talentu pobrala, i když jako postava mi strašně vadila :D A ty názvy různých skupin, dost jsem se ztrácela kdo je kdo, kdo je zlý, kdo je hodný, jak se kdo čím stane... Nevím jak je to v knize, ale ve filmu na mě dosti zmatené.V hlavních rolích Zoey Deutch a Danila KozlovskijV roli vampírské královny Joely Richardson

V roli vampírské princezny, následnice trůnu Lucy Fry


Zoey Deutch, Lucy Fry, Sarah Hyland

Oblíbené filmy 10

10. května 2014 v 15:00 | Míša

Batman začíná

Akční / Krimi / Thriller / Drama
USA / Velká Británie, 2005, 140 min


Film popisuje počátky legendy o tajemném Batmanovi a zjevení Temného rytíře coby síly dobra v Gotham City. Zklamaný dědic továren Bruce Wayne cestuje těsně po úmrtí svých rodičů po světě a hledá způsob, jakým by bojoval s nespravedlností a jak by obrátil strach proti těm, kteří okrádají bázlivé. Po čase se vrací zpět do Gotham City a vzápětí vypouští do světa své druhé já, maskovaného bojovníka Batmana, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu svých technických vymožeností k boji proti zlověstným silám, které ohrožují město...
Temný rytíř

Akční / Thriller / Krimi / Drama
USA / Velká Británie, 2008, 152 min

poster

Christian Bale se pod režijní taktovkou Christophera Nolana vrací v roli Bruce Waynea, který v kostýmu netopýřího muže Batmana pokračuje v boji se zločinem ve městě Gotham. A jeho nejnebezpečnějším protivníkem je král zločinců Joker (Heath Ledger). Akční dobrodružná fantasy v režii Christophera Nolana navazuje na film Batman začíná a Christian Bale si v ní zopakoval roli Batmana/Bruce Waynea v nekončícím boji se zločinem. Wayne v kostýmu netopýřího muže jde spolu s poručíkem Jamesem Gordonem (Gary Oldman) z Gothamské policie po králi zločinců Jokerovi známého podle symbolu - hrací karty s žolíkem - kterou zanechává na místech činu. Vtipálek s prořízlou tváří (Heath Ledger) má tentokrát v plánu Batmanovi dokázat, že slova Gotham a mír nikdy nebudou stát v jedné větě vedle sebe. Na uvolněné místo po bývalém králi místní mafie usedá Sal Maroni (Eric Roberts) a přebírá vládu nad většinou gangů v Gothamu. Na scéně se rovněž objevuje nový státní návladní Harvey Dent (Aaron Eckhart), který by rozdanými kartami (i s žolíkem v balíčku) mohl pořádně zamíchat...
Temný rytíř povstal

Akční / Krimi / Drama / Thriller
USA / Velká Británie, 2012, 158 min


Je tomu již osm let, co se Batman vytratil do noci, čímž se tak z hrdiny změnil v uprchlíka. Tím, že za něj padla vina za smrt Harveyho Denta, obětoval temný rytíř všechno pro to, co společně s komisařem Gordonem považoval za vyšší dobro. A na čas tato lež skutečně zabírala, když byla kriminální aktivita v Gothamu rozdrcena silou Dentova odkazu.
Všechno se ale mění s příchodem prohnané zlodějky a jejích tajemných zájmů. Avšak ještě daleko nebezpečnější je nástup Banea, maskovaného teroristy, jehož nelítostný plán proti Gothamu vyžene Bruce z jeho dobrovolného exilu. Avšak ani pokud si znovu nasadí svou masku a temnou kápi, nemusí jeho síly proti Baneovi stačit.
Iron Man

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2008, 126 min


Slavná komiksová postava Iron Man patří mezi nejhýčkanější superhrdiny sdružené pod křídly giganta jménem Marvel. Přesto (nebo možná právě proto) se až teď mohl přidat ke svým sourozencům Spider-Manovi, Fantastické čtyřce a X-Menům, kteří o sobě mohou hrdě prohlašovat, že o nich natočili film. Nečekejte ovšem dalšího spasitele lidstva, kterému k jeho mimořádným schopnostem pomohlo pavoučí kousnutí nebo ozáření. Muž se železnou maskou, občanským jménem Tony Stark, se ke své výjimečnosti "poctivě" propracoval.
Uvozovky jsou namístě, Tony se živí jako VIP výrobce a dodavatel technologicky vyspělých zbraní pro americkou armádu a jeho životní filozofii vystihuje věta: Nejlepší zbraní je ta, ze které stačí vystřelit jen jednou. Na cestě z povedené prezentace nejnovější zbraně hromadného ničení pro armádní špičky ho na horké afgánské půdě unese jistá teroristická skupina. Muž, kterému ležela Amerika u nohou, se tak rázem ocitá v držení lidí, kteří po něm chtějí jediné - aby začal vyrábět zbraně pro ně. Díky své vynalézavosti, výjimečnému intelektu a schopnosti improvizovat si Tony v zajetí vyrobí "brnění", které mu pomůže dostat se na svobodu. Tehdy také dostane nápad tenhle improvizovaný kovový oblek ještě výrazně vylepšit. A tak se zrodí Iron Man.
Iron Man 2

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2010, 119 min


V hitparádě okouzlujících rošťáků, kteří tu a tam navléknou nějakou masku, aby zachránili svět, by bral bezkonkurenčně první místo. I proto se původem komiksový superhrdina Iron Man dočkal druhého dílu. Ten slibuje další intenzívní zážitek, v němž navíc už tak luxusní herecké obsazení jedničky doplňují další hvězdná jména - Scarlett Johansson, Sam Rockwell a Mickey Rourke. Hlavní devízou Iron Mana 2 je ale jeho příběh. Zatímco většina maskovaných reků neúnavně střídá civilní a neporazitelnou, tajnou identitu, zručný vynálezce a zbrojař Tony Stark (Downey) v přímém přenosu do celého světa vyzvonil, že pod kovovým oplechováním se skrývá on. Bezprecedentní odhalení samozřejmě nese následky. O Iron Mana se začne vehementně zajímat vláda Spojených států, která chce Tonyho Starka zlanařit do svých služeb. Nespí pochopitelně ani konkurence, zejména jistý Justin Hammer (Sam Rockwell), jenž je vždycky za Starkem o krok pozadu a teď slibuje, že když Stark neodevzdá vládě své hi-tech brnění, vyrobí pro ni vlastní. Nebezpečí pro Tonyho znamená i "východní vítr", potetovaný rabiát ruského původu Ivan Vanko (Mickey Rourke), přezdívaný Whiplash. Ten má kromě nevyřízených účtů se Starkovou rodinou k dispozici i dva elektrické biče, schopné cokoliv a kohokoliv (ideálně ale Tonyho) přetnout vejpůl. Sílícímu zástupu nepřátel pomáhá Tonymu čelit jeho věrná a zamilovaná asistentka Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), která mezitím povýšila na ředitelku Stark Industries a jeho armádní spojka Jim Rhodes (Don Cheadle). Další do party je pak nová Tonyho asistentka (Scarlett Johansson), která toho ví a umí víc, než je ochotná připustit, a jejíž úmysly mohou, ale také nemusí být zcela čisté.
Iron Man 3

Sci-Fi / Fantasy / Akční / Dobrodružný
USA / Čína, 2013, 130 min

poster

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?
Thor

Akční / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2011, 110 min

poster

Thorovu (Chris Hemsworth) otci, vládci bohů Odinovi (Anthony Hopkins), trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale dělá všechno proto, aby tuhle rovnováhu narušil. Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora exemplárně potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Svržený a zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster (Natalie Portman). Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Jeho bratr Loki (Tom Hiddleston) chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj armádu všehoschopných pochopů, která v duchu přísloví "Když se kácí les, létají třísky", rozpoutá peklo na Zemi. Boží synek se bude muset rychle rozhodnout, jestli nechá lidi za sebe krvácet, nebo se vzchopí, zvedne kladivo a vyrazí na zteč.
Poznáte ho podle kladiva. Bez něj nedá ani ránu. Je to bůh a také rebel. A možná se stane legendou. Pokud zkrotí vlastní pýchu. Thor se zrodil v severské mytologii a je zároveň členem elitní líhně superhrdinů komiksového gigantu Marvel, který už přivedl na plátna kin jeho sourozence Spidermana, Ironmana nebo mutanty X-Men. Thor je ale výjimečný. Mimo jiné i tím, že se jeho filmového příběhu ujal slavný specialista na Shakespeara Kenneth Branagh.
Thor: Temný svět

Akční / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2013, 111 min

poster

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo.
Captain America: První Avenger

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 2011, 119 min

poster

Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí. Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky. Jeho premiéra se vydaří a ze Stevea se díky vědeckému týmu vedeném Dr. Erskinem (Stanley Tucci) stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde, protože se zjeví mnohem nebezpečnější nepřítel. Tajná organizace HYDRA, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem (Hugo Weaving), totiž začala spřádat vlastní plány na ovládnutí světa. Jejich nedílnou součástí má být i tajná formule Dr. Erskina na výrobu Supervojáků. Steve Rogers dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, skupinku schopných parťáků a vyrazí do mise, která mu může zajistit nesmrtelnost. Nebo přinést smrt.
Neuvěřitelný Hulk

Akční / Thriller / Sci-Fi
USA, 2008, 112 min

poster

Když se naštve, nebudete ho mít rádi. V občanském životě je Bruce Banner sympatický vědec s křehkou duší, ve stavu zuřivosti šílené monstrum, které bezmyšlenkovitě ničí vše kolem sebe. Komiksový svět ho zná pod přezdívkou Hulk. Po pěti letech se vrací na filmové plátno a fakt, že půjde o mimořádný zážitek, potvrzuje jeho přívlastek NEUVĚŘITELNÝ.
Zničit ďábla v sobě samém je hlavní vědecký cíl Bruce Bannera (Edward Norton), jehož impozantní proměny nálad způsobilo mimořádně silné ozáření. Bruce se ve svých mimořádných schopnostech nevyžívá, naopak jimi trpí, protože přežívá mimo civilizaci, dobrovolně izolovaný od své životní lásky Betty Rossové (Liv Tyler) a jejího otce, armádního generála Thaddeuse Rosse (William Hurt), který by rád využil Bruceovy schopnosti ve prospěch amerických ozbrojených sil. Zatímco Bruce se snaží co nejvíc zůstat v klidu, na obzoru se objeví nepřítel s podobnými schopnostmi, který naopak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se z chlapa z masa a kostí (Tim Roth) přeměnil v destruktivní kreaturu zvanou Abomination. Proti jejímu řádění nepomáhají žádné konvenční zbraně, a tak musí Bruce čelit zásadní výzvě - dobrovolně se zříct vlastního slušného já, vzteky zezelenat a rozdat si s Abomination jako chlap s chlapem, respektive jako monstrum s monstrem.
Zatímco předchozí Hulk Anga Leeho pojednával spíš o psychologickém souboji uvnitř samotného Bruce, volba Louise Letteriera, režiséra obou dílů akčního Kurýra, coby jeho nástupce, by měla být dobrou zprávou pro všechny, kdo od Hulka žádají pořádnou akci. Naopak obsazení Edwarda Nortona, jednoho z nejlepších herců současnosti, do role Bruce Bannera, nasvědčuje tomu, že nudit se diváci nebudou ani ve scénách "Bruce s lidskou tváří". Pro samotného Nortona byla role trpícího vědce velkou výzvou, protože Hulk patří mezi jeho nejoblíbenější komiksové hrdiny. "Asi každý kluk by chtěl být aspoň chvíli v jeho kůži. Dobrovolným vyvrhelem, který v sobě skrývá obrovskou sílu a ta vyplave na povrch, když ho někdo naštve," říká Edward Norton.
Producentka filmu Gale Anne Hurd tvrdí, že za svou popularitu vděčí Hulk především tomu, že na rozdíl od ostatních komiksových reků je vlastně hrdinou proti své vůli. "Svůj potenciál sice naplno využívá, ale na druhou stranu ho každá proměna v Hulka neskutečně trápí. Není to hrdina, který by si oblékl kostým a vyrazil zachraňovat svět. On vlastně nemá příliš na vybranou, jestli bude nebo nebude Neuvěřitelným Hulkem," uzavírá producentka.

Novinky 7

3. května 2014 v 14:45 | Míša

Divergence


sci-fi, akční, dobrodružný, romantický
USA, 2014, 139 min


Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat.

Můj názor: Hodně mě tento film překvapil, asi proto, že jsem od něj vůbec nic nečekala. Nudila jsem se a na vyplnění dlouhé chvíle jsem se na film rozhodla podívat. A líbilo se mi to! Jasně, opět je to film, který je nutno brát s rezervou. Je to sci-fi, žádné reálné nic. Ale opět si stačí přečíst popis filmu a musíte s tím prostě počítat, proto opět nechápu reakce některých lidí a jejich překvapení, že je to nesmyslné apod. Je to prostě budoucnost, kdy se jedno město po válce rozhodlo, udělat kolem celé oblasti zeď, aby se ochránili. Město rozdělili do několika frakcí a tak si poklidně žijí.. jenže ejhle.. problém, jedna frakce vládne, jiná by chtěla k moci.. a začíná boj. Samozřejmě nechybí láska, pár romantických chvilek.. atd.. Já jsem prostě spokojená. Film podle mě za to stojí.
V hlavních rolích Theo James a Shailene WoodleyJednu z rolí zde má i Kate Winslet

Novinky 6

28. dubna 2014 v 10:11 | Míša

Frajeři ve Vegas


komedie
USA, 2013, 104 min


Celoživotní přátelé se na stará kolena rozhodnou zapomenout na svá stará kolena, a ve jménu slavných společných mejdanů to ještě jednou roztočit. Jeden z nich, zapřisáhlý starý mládenec chystá překvapivou svatbu a to je ideální příležitost. Cíl? Jak jinak. Las Vegas. V Brooklynu znali tuhle čtyřku kamarádů všichni, život je ale nakonec zavál každého jinam. Jeden je sám v Brooklynu, druhý se svou ženou na Floridě, třetí žije v Jersey se synem. Z ospalosti je vytrhne až telefonát toho čtvrtého, bohatého právníka z Malibu, který jim oznámí, že konečně požádal svoji o polovinu mladší přítelkyni o ruku. Je rozhodnuto, potkají se v Las Vegas a bude to rozlučka se svobodou, jak se sluší a patří. Jakmile ale dorazí na místo, zjišťují, že tohle už není Vegas, jak ho znali. Město se ani na vteřinu nezastavilo a pravidla hry se za celá ta léta změnila. Casino Sands, kde dříve hrávali, je zavřené a ve Stripu teď vystupuje nějaká Cirque du Soleil. Příliš velké, příliš hlučné. Ale pořád je to město hříchu a to je taky hlavní důvod, proč sem přijeli. Krásná žena, postupka, drink po ruce. Čtyřka starých přátel ví, proč přijela, a začne město znovu dobývat.

Můj názor: Tyhle filmy se jednoduše točí pro mě. Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman a Kevin Kline, i kdyby jen seděli a povídali si, tak mě bude bavit na to koukat. Je to prostě lehká, nenáročná komedie. Co byste pořád chtěli? Navíc po těchto starších pánech! :D I tak vás ale překvapí, především tanec Morgana :) Oni jsou prostě skvělí a ví co dělají. Nebudete se u toho válet smíchy po zemi, neuvidíte žádné samé sprosté věci, žádná hovna, blití, sraní.. pokud tohle v komedii musíte mít, tak se ani nedívejte. Jinak, prostě, dobře :)
Captain America: Návrat prvního Avengera


akční, dobrodružný, sci-fi
USA, 2014, 136 min


Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmuCaptain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli - Winter Soldierovi.

Můj názor: Samozřejmě, přikláním se k názoru, že dvojka je mnohem lepší film, než první díl. Zároveň, ale nesouhlasím s tím, že by to byl lepší snímek než Avengers. Návrat prvního Avengera bych zařadila někam mezi. Musím říct, že mě takové zlepšení skutečně překvapilo, film pěkně plynule běžel a dvě hodinky utekly, ani nevím jak. Co velmi oceňuji je ta provázanost, jak mezi filmy, tak se seriálem! Opravdu, seriál Agents of S.H.I.E.L.D. není ztrátou času, zvlášť k tomuto filmu se velmi hodí. Hydra je tam mnohem víc vysvětlena a ukázána. U tohoto filmu prostě nemám, co vytknout. Velmi mile mě překvapil a ráda se na něj ještě někdy, při maratonu Agentů podívám :)Ve filmu nechybí ani stará známá Scarlett Johansson, s mnohem lepším účesem! :) :D

smrt ředitele Furyho

V roli padoucha se zde objevil můj velmi oblíbený herec Sebastian Stan (např. role kloboučníka v Once upon a time)

A teoreticky mrtvý Samuel L. Jackson

V roli kapitánova kamaráda a pomocníka Anthony Mackie

V roli dalšího padoucha známý herec Robert Redford

A samozřejmě S.H.I.E.L.Du oddaná Cobie Smulders

Co mě osobně velmi potěšilo, bylo obsazení herečky Emily VanCamp, ještě ke všemu do kladné role :)

Oblíbené filmy 9

26. dubna 2014 v 15:00 | Míša

Klub odložených žen

Komedie
USA, 1996, 97 min

poster

Bývalé spolužačky Elise, Brenda a Annie se setkávají po letech na pohřbu další přítelkyně Cynthie, která spáchala sebevraždu. Kamarádky zjistí, že je pojí společný osud: jejich manželé je ve středním věku opustili a našli si nové partnerky. Všechny tři přítelkyně dostanou dopisy od Cynthie (psala je před svou smrtí), kde je nabádá, aby držely pohromadě. Trojice se sejde v restauraci a domluví se na společném postupu vůči zrádným partnerům. Napnou veškeré síly, aby své předsevzetí dotáhly až do konce, kdy jim jde i o pomoc podobně postiženým manželkám. Svůj záměr mají hrdinky ulehčený tím, že proti nim stojí slabí muži, ovládaní hlavně chtíčem, spojeným s přicházející druhou mízou.
Velká ryba

Drama / Fantasy / Dobrodružný / Mysteriózní
USA, 2003, 120 min

poster

Edward Bloom (ALBERT FINNEY) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (EWAN McGREGOR), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (BILLY CRUDUP). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (JESSICA LANGE) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít.
21 Jump Street

Akční / Komedie / Krimi
USA, 2012, 109 min

poster

Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) se na střední škole k smrti nenáviděli, aby se z nich v policejní akademii posléze stali nejlepší přátelé. Ačkoliv nepatří k tomu nejlepšímu, čím se může policejní sbor pochlubit, mají možnost svou pověst změnit ve chvíli, kdy jsou přiděleni k tajné policejní jednotce Jump Street pod vedením kapitána Dicksona (Ice Cube). Místo zbraní a policejních odznaků jsou vyzbrojeni batohy, aby se za přispění svého nedospělého vzhledu vmísili tajně mezi mládež. Problém je ale v tom, že dnešní dospívající mládež je docela jiná, než jaká byla před několika lety, a Schmidt s Jenkem zjišťují, že jejich představy o životě středoškoláků, ať už jde o sex, drogy či rock'n'roll, jsou zcela k ničemu. Především ale přicházejí na to, že se stále nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v průběhu dospívání čelili - a oba se musejí postavit hrůze a nervozitě z toho, že se jsou nuceni vrátit znovu na střední školu a znovu zažívat všechny problémy, o kterých se domnívali, že už jsou dávno minulostí.
Paralelní světy

Fantasy / Sci-Fi / Romantický / Drama
Kanada / Francie, 2012, 107 min

poster

Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eva však pochází ze zcela jiného světa, ze světa naruby, který je přímo nad tím Adamovým, ale mimo jeho dosah. Jednoho dne zahlédne Adam dospělou Evu v televizi a už ho nic nezastaví, aby ji získal zpět. Zákon ani věda!
Hostitel

Sci-Fi / Thriller / Romantický / Akční / Dobrodružný
USA, 2013, 125 min

poster

Po úspěšné invazi teď Zemi kontrolují neviditelní mimozemšťané. Takzvané Duše přebírají kontrolu nad myslí člověka, používají jeho tělo a zdánlivě beze změny žijí jejich životy. Každý člověk se stane pro Duši pouhou schránkou a hostitelem. Hlavní hrdinkou filmu je Melanie, mladá dívka, která patří mezi zbývající "divoké" lidi a která se bezhlavě zamiluje do kluka jménem Jared. Byla by to celkem obyčejná lovestory, ale po jedné z honiček je Melanie zajata a její tělo si bere Duše jménem Poutnice. Poutnice je překvapena a zavalena hotovou tsunami vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Stane se to, na co nejsou Duše příliš zvyklé. Melanie se odmítá své mysli a svého těla vzdát. Poutnice chtěla původně ze vzpomínek odhalit úkryt zbývajících lidí, houževnatá Melanie ji v nich ale ukáže sílu lásky. Mimozemská Duše sama této síle nečekaně podlehne a v překvapivém spojenectví se pak vydají hledat Jareda, kterého obě milují. Stejně odhodlaná jako Melanie je ovšem i Duše jménem Hledačka s jediným úkolem - dopadení všech přeživších a ochrana nové rasy.
Ladíme!

Komedie / Hudební / Romantický
USA, 2012, 112 min

poster

Beca (Anna Kendrick) nastoupila na novou školu a jako těžký introvert má v plánu nikam se nezařazovat a s nikým se nepřátelit. To je první důvod, proč ji nepotkáte jinak než se sluchátky na uších. Tím druhým je touha stát se úspěšnou dýdžejkou. Svého plánu se drží až do chvíle, než narazí na velmi nesourodou partu holek (upjaté královny krásy, urostlé drsňačky, sexuální dračice i těžké asociálky), které spojuje soutěžní sborové zpívání slavných písniček bez hudebního doprovodu. Ten si vytvářejí vlastním hlasem. Beca sice na první kolo námluv řekne "ne", ale nezpochybnitelný hudební sluch a schopnost zpívat čistě i ve sprše, ji nakonec do klubu zpívajících studentek přivede. Jenže Beca je tak trochu rebelka, a tak to okamžitě začne mezi ní a neoficiální šéfkou týmu Aubrey nezdravě jiskřit. Zatímco Aubrey je vyznavačka středního proudu, Beca neustále hledá nové cesty, Aubrey jde hlavně o vítězství v prestižním klání školních vokálních skupin, Beca na nějakou soutěž zvysoka kašle. Liší se prakticky ve všem a jako silné povahy se jednou musí nevyhnutelně střetnout. A ač klasik zpívá, že "zpívání krásně zní", tohle rozhodně krásné nebude. A přitom finále je tak blízko!
Útok na Bílý dům

Akční / Thriller / Drama
USA, 2013, 137 min

poster

Režisér slavných akčních velkofilmů Roland Emmerich nás tentokrát zavede do Bílého domu. Mezi turisty podnikající prohlídku sídla amerického prezidenta je i washingtonský policista John Cale s dcerou. Dramatické okolnosti ho přinutí skočit rovnýma nohama do akce, aby zachránil nejen své dítě ale i prezidenta a postavil se přesile těžce vyzbrojené skupiny polovojenských útočníků.
Velký Gatsby

Drama / Romantický
Austrálie / USA, 2013, 142 min

poster

Velký Gatsby sleduje příběh Nicka Carrawaye, který opustí středozápad a na jaře roku 1922 se vydává do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující se morálku a populární jazz. Carraway hledá svou vlastní verzi amerického snu a usadí se nedaleko domu záhadného a časté večírky pořádajícího Jaye Gatsbyho a také kousek od své sestřenice Daisy a jejího záletného manžela s modrou krví Toma Buchanana. Nick se postupně stane součástí světa mimořádně bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. Nick jako svědek tohoto světa píše příběh nemožné lásky, věčných snů a automobilové tragédie, a nastavuje zrcadlo moderní době a jejím soubojům.

Scénárista, producent a režisér Baz Luhrmann s pomocí své mimořádné představivosti znovu převedl na filmové plátno román F. Scotta Fitzgeralda "Velký Gatsby". Luhrmann nabízí svoji vlastní vizuální interpretaci klasického příběhu a oživuje děj příběhu dosud nevídaným způsobem. Hlavní roli v jeho filmu ztvárnil Leonardo DiCaprio.

Novinky 5

19. dubna 2014 v 23:53 | Míša

Já, Frankenstein


akční, fantasy, sci-fi
USA / Austrálie, 2014, 92 min


V zimě roku 1795 stvořil šílený doktor Frankenstein monstrum kterému se podařilo přežít až do dnešní doby. Nesmrtelný Adam bloudí sám ulicemi města, ve kterém spolu válčí démoni s chrliči o osud lidstva. Démoni, vedení temným princem Naberiem, se snaží odhalit tajemství Adamova stvoření, aby ho využili k zničení celého lidstva. Proti démonům stojí chrliči v čele s královnou Leonore, kteří se snaží Adama ochránit za jakoukoliv cenu. Jak si Adam začne uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí celého světa, musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá...

Můj názor: Nekoukat hodinku a půl na božského Aarona Eckharta a Billa Nighyho, tak se asi zblázním. Na dnešní dobu to není nejhorší film, prostě musíte překousnout, že tu proti sobě bojují démoni, andělé a vlastně obě strany chtějí Frankeiho. O ničem jiném film nebyl. Překvapením bylo zjištění, že Frank má duši a je schopný se zamilovat. Dobrý, viděla jsem, myslím si, že odpad nebo jedna hvězdička jsou zbytečná hodnocení. Pokud jste četli popis filmu, nemohlo vás nic překvapit! Co slíbili, to vám dali! A pokud se vám to nelíbí? No to je vaše chyba.
NON-STOP


akční, thriller
USA / Francie, 2014, 106 min


Většinu svých všedních pracovních dnů tráví Bill Marks tím, že prostě jen sedí v letadle a dává pozor. Jako "vzdušný šerif" je zodpovědný za bezpečnost cestujících v letadle, a už ho to dávno nebaví. Nesnáší létání a všechny s tím spojené otravné fronty a čekání. Jenže tentokrát je všechno jinak. Neviditelný terorista ho během letu začne bombardovat esemeskami, v nichž požaduje, aby vláda na jeho tajný účet zaslala 150 milionů dolarů. Jinak každý dvacet minut někoho v letadle zabije. A v tichosti svá slova doloží činem: vzápětí je v letadle nalezena první mrtvola. Stejně jako divák, i Liam Neeson alias agent Bill Marks se snaží přijít na to, jak neznámý terorista dokáže zabíjet lidi v letadle, aniž by si kdokoli čehokoli všiml. A zatímco agent rozjede mrazivý závod s časem, vyjde najevo, že padouchův účet je vedený právě na jeho vlastní jméno. Je snad on sám tím vyděračem a únoscem letadla? Anebo je znovu všechno jinak? A tím nejsou překvapivé dějové zvraty filmu zdaleka vyčerpány...

Můj názor: Tak tohle je pecka! Od tohoto filmu jsem nečekala nic světaborného, čekala jsem normální akční thriller, kterých jsem viděla už mraky. Liam Neeson je prostě skvělý herec, tak strašně skutečný! Já mu prostě věřím, i kdyby hrál pětiletou princeznu, tak mu budu věřit. Za to Julianne podle mě pokulhává, jí naopak nevěřím ani ťuk, je moc prkenná, nereálná, ale tady mi to naštěstí nijak nevadilo. Film je to opravdu skvělý, napínavý. Opravdu jsem do poslední chvíle nevěděla, co se děje, kdo za tím stojí. Chvilku jsem i čekala, že to bude mít úplně jiný závěr.. Každopádně, pokud jsou akční thrillery váš šálek kávy, tak určitě neváhejte! Tento snímek za to stojí!
 
 

Reklama