Ostatní

3. července 2015

3. července 2015 v 18:24 | Míša
Nevadí ti, že nikdo z tvých známých v podstatě vůbec neví, co všechno máš za sebou? Co všechno jsi dokázala, a tak? Nebo se něco změnilo?
Kdepak, nezměnilo se vůbec nic. Stále funguji pod svým pseudonymem a svým vlastním jménem. Tyhle dvě bytosti se prostě nikdy nespojí.

A tobě to opravdu nevadí? Že si lidé okolo tebe myslí, že jsi úplně obyčejná?
Takhle jsem to ale přesně chtěla. Chtěla jsem žít svůj obyčejný život, být nikým nerušena a tím pádem moct kvalitněji pracovat. Já bych slávu nezvládla.

Dřív to tak ale nebylo, co si pamatuji, tak jsi hodně dlouho byla poměrně výstřední. Nezapomenu, jak jsi přišla ve žlutých kalhotách, barevných teniskách a s růžovými vlasy.
Ano, to bylo moje dětství, moje puberta. Už v té době jsem se ale potýkala s problémy, a takhle jsem si to kompenzovala, přišlo mi, že čím jsem výstřednější, tím méně řeším problémů. Samozřejmě, že to tak nebylo. Jen jsem přitahovala pozornost.

Takže jsi se zklidnila, ale tvoříš dál?
Ano i ne. Zklidnila jsem se hodně, to můžeš sama vidět. Moje vlasy mají už jenom jednu barvu. Oblečení i boty jsou o dost umírněnější. Hlavně se mi změnila povaha a řekla bych, že i slovník. S tím se pojí ta druhá věc, moje texty jsou tím pádem taky úplně jiné. Lidé, kteří ode mě dříve brali texty, tak už o ně nemají zájem, a zas se ale vyrojili noví klienty. Tak to prostě je. Začala jsem psát v dětském věku, takže nikdo nemohl čekat, že zůstanu pořád u stejného stylu. Lidé se mění, u mě to dost ovlivnil i věk.

Tak hlavně, pokud ty jsi spokojená a pokud je stále dost práce.
Tak víš jak, songy se vydávají a pořád a spousta kapel i jednotlivců si prostě text sami napsat nedokáží. Nebo třeba ano, ale ne 15 songů na celou desku. A já jim to relativně levně prodám hotové i s muzikou, navíc máme podepsané lejstro, že prostě s tím nebudu nijak spojována, na což oni slyší. A já to nikomu nenutím, texty jsou volně k nahlédnutí, a může si je koupit kdokoliv. Mnoho textařů chce být pod svými songy uvedených jako autoři, a to se samozřejmě hudebníkům nelíbí, protože u publika najednou získavají post někoho, kdo si neumí ani sám napsat song, v očích diváků to už prostě vypadá jinak. Takoví autoři už musí být hodně dobří, aby si toto mohli dovolit a i přesto lidi jejich songy kupovali.

Myslíš si, že se jednou pod nějaký song opravdu podepíšeš?
Už jsem o tom uvažovala, už to jednou i málem dopadlo. Když ten zpěvák trval na tom, abych se pod song podepsala a dokonce i kousek zazpívala, ale prostě, nešlo to. Ta písnička se mi hrozně líbí, text považuji za jeden z mých nejlepších, ta píseň pro mě má osobní význam, a možná právě proto jsem pod tím nechtěla být uvedena.

O tobě je známo, že většinou píšeš písničky o lásce a většina songů je nepřímo určena tvým partnerům, proč tomu tak je?
Mně se nejlépe píše, když jsem smutná, zklamaná, naštvaná. A nic mě nedokáže naštvat tak dobře, jako chlap. Mám i hodně veselých písniček, ale ty se tak nevryjí do paměti.

U tebe je hrozně těžké sledovat nové písničky, pověz mi, vyšlo teď něco?
Vyšlo, není to tak dávno. Vyšla česká písnička. Vidíš to, a já myslela, že právě kvůli ní jsi se mnou chtěla mluvit! (smích)

A teď na něčem pracuješ?
Já pořád na něčem pracuju! I když třeba jen do šuplíku, nebo na blog, do časopisů, prostě furt někde něco smolím. Bez toho si už nedokážu představit život.

Dobře, přejdeme k osobnímu životu, jak se máš?
Mám se hrozně dobře. Venku je teplo, je krásně. Čeká mě dovolená a také spousta práce. Fakt si nemůžu absolutně stěžovat.

Jsi to zase tak hezky obecně shrnula, mám to chápat tak, že mi nic soukromého nepovíš?
Přesně tak ;) Nepovím.

Dobrá, tak mi nezbývá, než ti popřát hodně štěstí a ať ti to pořád píše a skládá!

Yankee Candle

12. dubna 2014 v 0:42 | Míša

Vosk do aromalampy


Rozpuštěný vonný vosk provoní velmi rychle celý byt. Můžete ho také tuhý vložit do malých prostor a těšit se ze svěžesti dlouhé týdny. Pro maximální vonný efekt rozpusťte vosk v aromalampě pomocí běžné čajové svíčky. Vosk nepokládejte do vody. Po sfouknutí svíčky vosk ztuhne a dá se znovu použít. Jeho objem neubývá, pouze se z něj po čase odpaří vonné esence. Lampu poté vložte do mrazáku a po chvíli půjde použitý vosk volně vyloupnout. Vosky se dají kombinovat: vytvářejte vlastní vůně nalámáním různých vosků do horního kalíšku aromalampy!SNOW IN LOVEPopis vůně: Do této kompozice krémových dřevitých tónů a křupavosti sněhového prašanu se okamžitě zamilujete.
FRESH CUT ROSESPopis vůně: (Čerstvě nařezané růže) Nádherná kompozice čerstvě nařezaných růží z anglické zahrady. Platinová vůně.
Soft CottonPopis vůně: (Čistá bavlna) Sluncem provoněná bavlna, kombinovaná se zelenými tóny, bílými květy a špetkou citrónu. Platinová vůně.
HOME SWEET HOMEPopis vůně: (Ó sladký domove) Tzv. platinová vůně - jedna ze 14 vůbec nejprodávanějších Yankee Candle vůní. Aróma skořice, domácího pečení a doušku čerstvě vylouhovaného čaje, která vás zahřeje u srdce a prodchne váš domov atmosférou vzájemné lásky a porozumění.
SNOWFLAKE COOKIEPopis vůně: (Cukrová vločka) Dokonale krásné vánoční cukroví, pečlivě ozdobené sladkou růžovou polevou, bude nádherně ladit s interiéry v bílé, růžové či fuchsiové.
CHRISTMAS COOKIEPopis vůně: (Vánoční cukroví) Máslově bohaté vanilkou ovoněné aroma vánočního cukroví.
PINK LADY SLIPPERPopis vůně: Pronikavá vůně čertsvě utržených květin.
MIDSUMMER'S NIGHTPopis vůně: (Letní noc) Omamná a mužná směs pižma, pačuli, šalvěje a mahagonové kolínské. Krásná a velmi smyslná, přesto čistá kompozice pro muže. Platinová vůně.
A CHILD'S WISHPopis vůně: Nevinnost dětských hrátek na zahradě. Teplý větřík na kůži spolu s jemnou vůní květin okamžitě přivolají zpět vzpomínky na dětství a chvíle strávené venku s kamarády.
BLACK CHERRYPopis vůně: (Zralé třešně) Vůně sladkých zralých třešní vám připomene prázdninové výlety, kdy jste se cítili šťastní, volní a bezstarostní jako děti. Platinová vůně.
VANILLA FROSTINGPopis vůně: (Vanilkový košíček) Bohaté krémové aroma vanilkových košíčků se špetkou citrónu a spoustou máslové pěny. S čistými přírodními výtažky. Zakousněte se do našlehané lahůdky!
RED APPLE WREATHPopis vůně: (Věnec z červených jablíček) Návrat domů k vánočnímu stromečku zkrášlí tradiční věnec s jablky. Sváteční aroma sladkých jablek, skořice, vlašských ořechů a zázvoru.
CHRISTMAS ROSEPopis vůně: (Vánoční růže) Nejhezčí vánoční vzpomínky kvetou v tomto autentickém parfému delikátních lístků růže se špetkou vůně borovice.
FRUIT FUSIONPopis vůně: (Ovocná směs) Ryze letní směs ovocných plodů, pomerančů a limetek, která činí z této sluníčkové ovocné kompozice skutečný osvěžující gejzír sladké lahodnosti.
SWEET STRAWBERRYPopis vůně: (Sladké jahody) Vůně rudých sladkých jahod, posypaných cukrem. Dokonalý požitek!

IKEA

4. dubna 2014 v 12:15 | Míša
Minulý týden jsem se opět vypravila do Prahy. Mám to město prostě ráda. Prakticky jsem tam musela jet kvůli daňovým přiznáním, která byla třeba podepsat a odevzdat, ale také samozřejmě za nákupy :)
Já vím, že se tu najde skupina lidí, která začne řvát, že je to nevkusné, a bůhví co dál. Ale prostě, sežerte si mě třeba, já miluju IKEU! My jí u nás doma říkáme mor :D protože jak jednou začneš, už neskončíš :D Ještě jsem nedokázala z Ikey odejít s prázdnou. Ať už si přivezu nějaký kus nábytku, svíčky nebo květiny :)


Božské jahodové svíčky! Ta vůně je opravdu hodně sladká. Když je zapálím, mám nutkání skočit si do obchodu min. pro kilo jahod :D


Další novinkou jsou svíčky s vůní levandule. Kdo mě zná, tak ví, že co je levandulové, je pro mě dobré :D Já bych tu vůni mohla mít pořád a všude :)


Tyto svíčky se prodávají po třech kusech. A vůně.. no.. je božská! Exotická. Ovocná. Mango? Já vážně nevím. Voní mi trošku jako ananasové bon pari :D Ale tak krásně provoní pokoj.. jako někde u moře, na slunci.. :)

Samozřejmě, všechny svíčky mají i ve větším provedením, ve skle. Abyste si nemysleli, že mají pouze čajovky ;)


Pochopitelně mají všemožné rostliny, jak už kvetoucí, tak nekvetoucí stromky a podobné.


Naprosto kouzelné mi přijdou jejich citrusovníky :)
Novinkou jsou též i různé pěstitelské sady. Můžete pěstovat bylinky, květiny, zeleninu..


Nové květináče v zářivých barvičkách. Květináče jsou různých velikostí i materiálu. Některé jsou závěsné, například na balkon, jiné ne ;) Výběr je opravdu velmi pestrý ;)


Tyto servírovací tácy máme doma už tři :P :)


Můj Zajda :)

Onička :)


A nutností jsou polštáře! :)


A tohle je bohužel jediná fotografie, kterou z Prahy mám :D Je to foceno z okna při čekání v jedné firmě :D
 
 

Reklama